Hamilelik Öncesi Mutlaka Yapılması Gerekenler

Hamilelik öncesi yapmanız gerekenleri uzmanlar sıraladı. Bu tavsiyelere uyarak hem hamilelik sürecini hem de hamilelik sonrasını rahat geçirebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için hamilelik son derece yıpratıcı bir süreçtir. Ancak planlı bir hamilelik süreci kadınları hamilelik boyunca yaşayacakları değişimlere kolaylıkla ayak uydurabilmelerini açısından oldukça önemlidir. Bunun için hamilelik sürecinin tesadüfe bırakılmaması ve hamilelikten önce yaşam alışkanlıklarının değiştirilmesi gerekir. Böylece hem kendi sağlığınızı korumuş olacaksınız hem de sağlıklı bireyler dünyaya getirmiş olacaksınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Ailece planlama Çok kez ifade edildiği üzere erkeğin sperm kalitesi çok önemli etkenlerden biridir. Dolayısıyla hamilelik öncesinde sadece kadınların değil erkeklerin de kendisini ağır işlerden uzaklaştırması, sigara ve alkol gibi alışkanlıkları olabildiğince azaltmaya yöneltmesi gerekiyor. Sigara kaliteli bir hamilelik için yaşamsal nitelikte. Araştırmalar günde 10’dan fazla içilen sigara adedinin hamile kalma ihtimalini önemli ölçüde düşürdüğünü gösteriyor. Yine kahve ve çay da uzak durmanız gereken besin maddeleri arasında yer alıyor. Eğer bu alışkanlıklarınızdan kurtulmanız sizin için zorsa kafeinsiz kahve ve açık çayı tercih edebilirsiniz.

Doktor Kontrolü Gerekli

Hamilelik öncesi doktorla olan iletişimin de sıklaştırılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar şunları söyledi: “Hamile kalmaya karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken doktorunuza gidip kan tahlili gibi gerekli testleri yaptırmak olmalı. Hamilelik öncesinde mutlaka kontrol ettirmeniz ve devamında da kontrol altına almanız gereken değerler ise şöyle; kan grubu, kan basıncı, tansiyon, jinekolojik testler, genital ultrasonografi, tam idrar testi, rahim ağzı kanseri araştırması, hepatit B, tiroit ve guatr testleri.”Sponsorlu Bağlantılar

"Hamilelik Öncesi Mutlaka Yapılması Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,