Hamilelik Döneminde Egzersizler Nasıl Yapılmalı

Sağlık sorunlarının ortadan kalkması için her ne kadar düzenli ve dengeli beslenmek önemli ise bir o kadarda spor yapmak sağlıklı bünyenin yapı taşlarını oluşturmaktadır. Bu nedenle gebe kalan anne adaylarının gebelik süreci içerisinde de spor yapmaları (egzersizler) hem kendi sağlıkları için hem de karnındaki bebekleri için oldukça önemli kılınmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta hamile bayanların yanlış egzersizler veya davranışlar yapmamaları gerekir ki aksi takdirde bebekleri sağlık sorunları yaşayabilir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik Dönemi İçerisinde Aylara Göre Yapılabilecek Olan Egzersizler

Hamileliğin ilk 3 ayı içerisinde genellikle yürüyüşlerin ön plana çıkması gerekir ve bunu da hafif tempolu koşu – yürüyüş arasında bir egzersizlerle devam ettirebilirsiniz. Ayrıca omurga bölgenizde oluşabilen ağrıları gidermek ve yine sporunuzu sürdürmek içinde sırt bölgenizi esnetme gibi ufak tefek hareketleri yapmanızda da oldukça fazla yarar görülmektedir.

Hamileliğin ilk 3 ayından itibaren 6. Ayına kadar da pilates ve yoga gibi rahatlatıcı huzur verici hareketleri tercih etmeniz pozitif yanınızı ortaya çıkarabilir. Bunun dışında yine bol bol yürüyüşler yapmak ve kendinizi zorlamadan normal bir tempoda bisiklet sürmekte sizin havanızı değiştirebilir.

Son olarak bebeğin doğumuna her gün yaklaşılırken yani 6-9 aylık dönem arasında olduğunuzda bebeğin size yaklaşmış olduğunu hissettiğinizden fazla zorlamalı egzersizlerden mutlaka uzak durmalısınız. Bunun yerine oturuş pozisyonlarında bazı kolay egzersizleri yapmanız ve yine yürüyüşler ile pilates seanslarını sürdürerek doğumunuzun daha kolay ve daha sağlıklı bir bireyi doğurmayı başarabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Hamilelik Döneminde Egzersizler Nasıl Yapılmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,