Hafızayı Güçlendiren İyi Gelen Besinler Nelerdir

Hafızamızı diğer bir tabirle belleğimizi güçlendirmek, yaşlandığımız zamanda dinç bir zihne sahip olmak için tüketmeniz gereken gıdaları sizler için sıraladık, Özellikle son yıllarda artan Alzheimer gibi hafıza kaybı hastalıklarını doğru beslenerek önleyebilirsiniz. Hafızanızı güçlendirmek ve zihninizi dinç tutmak için tabi ki beslenmek yeterli değildir. Bunun yanı sıra beyin jimnastikleri yapmalı ve hafızanızı dinç tutacak çeşitli aktivitelerde bulunmalısınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yabanmersini, içerisinde yer alan besinler yaşa bağlı olarak çıkan görme ve öğrenme becerilerini artırır. Bol miktarda içerdiği polifenol sayesinde beyin hücrelerine zarar veren maddelere karşı direnç gösteriyor. Günlük yaklaşık olarak 30 gram yaban mersini tüketmeniz yeterlidir.

Balık, içerisinde bulunan Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olması neden ile Alzheimer riskini azaltır. Unutkanlığı önler ve zihni güçlendirir.

Yeşil Çay, EGCG beyni koruyan maddelerdendir. Beyinde oluşan hafıza kaybına ve sinirlerin hasar görmesine neden olan protein miktarını azaltır.

Ceviz, Günlük üç adet ceviz yemek ilerleyen yaşınızda beyninizi dinç tutmak için tüketebileceğiniz en iyi gıdalardandır. Ceviz aynı zamanda iyi bir Omega 3 deposudur.

Çikolata, beyinde oluşan iltihapları azaltır ve oksidasyonu önleri. İltihaplar nerolojik hastalıklar nedeni ile ortaya çıkar.

Süt ve Süt Ürünleri, içerdiği B12 vitamini nedeni ile süt ve süt ürünleri çok önemlidir. Günlük süt, yoğurt, peynir ve yumurta tüketimi vücuda yeterli B12 vitamini alınmasını sağlar.

Elma, C vitamini Alzheimer hastalığını azaltan önemli faktörlerdendir.

Avokado, içerdiği doymamış yağlar beyindeki kan akışını hızlandırır. Bu akış çok daha iyi düşünmeye ve hatırlamaya yardımcı olur.Sponsorlu Bağlantılar

"Hafızayı Güçlendiren İyi Gelen Besinler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,