Güneş Gözlüğü Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Gözü güneşin zararlı ışınlarından korumaya yarayan güneş gözlükleri her fiyata satılmakta ve bir çok mekanda bulunmaktadır. Haliyle kullanıcılarda bütçelerine göre ve sadece görünümüne önem vererek gözlük tercihi yapmaktadırlar. Ancak dikkat etmeniz gerek bir çok faktör bulunmaktadır. Bunun en büyük nedeni güneşin zararlı ışınlarından korunmak isterken gözünüzün çok daha fazla etkilenmesine neden olabilir gözünüzü bozabilir hatta kör olmasına neden olabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından olan güneş gözlükleri artık göz sağlığı için vaz geçilmezler arasında yerini aldı. satın alırken aksesuar olarak değil güneşin zararlı ışınlarından gözünüzü koruma olarak düşünmelisiniz. Satın alacağınız güneş gözlüğünün mutlaka belli bir standardı ve kalite belgesi olmalıdır.

Piyasada bulunan her güneş gözlüğü güneşin ultraviyole ışınlarını tutamaz. Bu nedenle güneş gözlüğünün ultraviyole filtreli, kaliteli, ışığı kıran kaplamalı, yüz yapısına uygun çerçeveli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca polarize cam da ultraviyole ışınları kırarak gözü koruyabilmektedir.

Uzmanlara göre piyasada bazı güneş gözlüklerinin özellikle seyyar satıcı ve ucuzcularda satılan güneş gözlüklerinin gözleri güneşin zararlı ışınlarından korumaktan çok zarar verdiğini belirttiler.

Satın alacağınız gözlüğün koyuluğu ışık hassasiyetinize göre kendiniz belirlemelisiniz. Gözlüğünüzü taktığınızda etrafa baktığınızda özellikle parlak yüzeyler ve ışıkta bulanıklık yapması gözlüğün kalitesiz olduğunun göstergesidir.Sponsorlu Bağlantılar

"Güneş Gözlüğü Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,