Greyfurtun Faydaları Nelerdir

Greyfurtun bir çok yararı bulunmaktadır. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde düzenleyici faydalarının yanı sıra bazı metabolik rahatsızlıklara da iyi geldiği gözlemlenmiştir. içerisinde bol miktarda lif kaynağı ve enzimler sayesinde kanseri önlemektedir. , kolesterolü düşürmekte ve cilt hastalıklarına iyi gelmekte, akneye de iyi gelmektedir. içerisinde bulunan bol miktardaki C vitamini sayesinde diş eti kanamalarına, metabolizmayı hızlandırmaya iyi gelmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


, prostat kanserine ağız kanserinin oluşumunu önlediği görülmüştür. , metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de etkisi olan , insülin direncini kırıyor.

Antioksidan özelliği de olan greyfurt, cildin kolajen sentezini artırması ve yapısını kuvvetlendirmesi nedeniyle akne tedavisinin etkili silahlarından biri. Greyfurt, içeriğindeki C vitamini nedeniyle, akne oluşumunu azaltması ve mevcut aknelerin gerilemesi gibi etkilerinin yanında izlerin gerilemesi konusunda da faydalı. Greyfurt içerdiği C vitamini ile diş eti kanamaları olan kişilerde, bu şikayeti ciddi oranda azaltır. Yara iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle içerdiği yüksek lif kabızlığa karşı en iyi ilaçlardan biridir. Sindirim sistemi işleyişini düzenler ve dengeler. Sigara bağımlısı olanlarda nikotin ihtiyacını azaltır ve nikotinin vücuttan atılmasını sağlayarak detoks etkisi gösterir. Günde 1 tane greyfurt yenilmesi kalp hastalıklarını azaltır. Kötü kolesterolü %25 azaltır, iyi kolesterolü %25 artırır.Sponsorlu Bağlantılar

"Greyfurtun Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,