Göstericiler Medyaya Neden Saldırıyor

Göstericilerin polise saldırmasının nedeni polisin yolları ve meydanları tutarak göstericilere izin vermemesidir. Ancak bu olaylarda nasibini alan birde medya var. Peki medya neden saldırılara maruz kalıyor? Çünkü medya gösterileri yeterince yayınlayamıyordu. Basın sansürleniyordu. Türkiye’nin en önemi meydanında adeta bir savaş yaşanıyordu ancak ülkenin en büyük kanalları bunu yayınlayamıyordu. Çünkü büyük patrondan yaptığınız haberlerden rahatsız şeklinde mesajlar geliyordu. İnsanlar haberleri maalesef sosyal medyadan alıyordu. Tabi yalan yanlış bütün haberler hızla yayıldı buda Türk basının bir utancıdır. Göstericilerde bu duruma tepki göstererek basın araçlarına saldırıyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Polis Taksim’den çekildikten sonra, Beşiktaş ve Dolmabahçe’de çok yoğun çatışmalar oldu. Sivilleri tedavi etmek için kapılarını açan Bahçeşehir kampusundaki binaya girilip gaz sıkıldı. Cumartesi gecesi Ankara ve İzmir’de de polisle halk çatıştı.

Biber gazından hızını alamayan polisin, kullanımı kesinlikle insan haklarına aykırı olan “portakal gazı” denen bombaları kullandığı haberleri geldi. Bu bombaların görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Beşiktaş’tan yükselen gaz bulutu, Taksim’e, Teşvikiye’ye kadar çıktıkça, polisin tekrar saldırma ihtimaline karşın Taksim’e çıkan bütün yollara kızlı erkekli gruplar barikatlar kurdu.

Kitlenin bir numaralı tepkisi hükümeteydi, ama ikinci sırada medya geliyordu. Olayları taraflı, eksik veya korka korka veren medyaya karşı sloganlar atıldı, Fox ve NTV’nin canlı yayın araçları parçalandı.

İstiklal’de her duvar, her kepenk yazılarla kaplı. Polise, hükümete ve bazı sermaye gruplarına karşı bol miktarda küfür göze çarpıyor. Topbaş’ın sahibi olduğu Saray Muhallebicisi’nden başka, camı çerçevesi tamamen indirilmiş bir yer yok.

Gecenin ilerleyen saatlerinde bu ortamdan istifade edip gördüğü her yere saldıran, ellerindeki şişeleri duvarlara patlatanlar da vardı. Taksim Meydanı’nda terk edilmiş araçlar, otobüsler paramparça edildi ve sprey boyalarla süslendi.Sponsorlu Bağlantılar

"Göstericiler Medyaya Neden Saldırıyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,