Google Wave Nedir

’nin sosyal paylaşım sitesi, adını verdiği yeni hizmetine çok güvenen , yayınına başladı. Web’in yeni iletişim ve işbirliği platformu olmayı hedefleyen ve açık kaynak kodlu olarak gelecek olan ’i 3 farklı sürüm olarak değerlendirebiliriz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


yeni servisi platformunu kullanıcılarına sundu. Henüz test aşamasında olan , e-posta, hızlı mesajlaşma ve Facebook’ta olduğu gibi sosyal ağ benzeri bir sistemi bir araya getiriyor. Fakat Facebook ve Twitter,Wave temkimli yaklaşıyor. Sebebine gelince tamamiyle bir sosyal ağ platformu olarak kullanıcılara sunuluyor ve fotoğraf, video, blog yazıları ve bunun gibi Facebook’ta da görülen kişisel bilgileri kullanıcılar arkadaşlarıyla paylaşılabiliyor.

Google Wave’in sol tarafında bir kenar çubuğu mevcut. Bu kenar çubuğunun üst tarafında ana gezinme menüsü (Navigation), altında ise Google ’ta (rehber) bulunan kişileriniz/arkadaşlarınız bulunuyor.

1-Bir ürün olarak: Son kullanıcıların kullanabileceği web tabanlı bir iletişim ve işbirliği aracı. Google Wave

2-Bir platform olarak: Geliştiricilerin üzerinde geliştirmeler yapabilecekleri bir platform. Google Wave API

3-Bir protokol olarak: Web’e getirdiği yeni anlayışın herkes tarafından kullanılabilmesi için oluşturulmuş bir protokol. Google Wave Federation ProtocolSponsorlu Bağlantılar

"Google Wave Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,