Google ve Yahoo Bilgileri Çalındı

Google yaptığı açıklamada tedirgin olduğunu belirtti. Yahoo ise NSA dışında hiçbir devlet kurumuna bilgi vermediklerini açıkladı. Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) daha önce dünyada pek çok önemli kurumu dinlediği ortaya çıkmıştı. Çeşitli Şirketler aracılığıyla istihbarat topladığı söylenen NSA şimdide gizli bir şekilde Yahoo ve Google şirketlerinin tüm dünyadaki veri merkezlerini birbirine bağlayan ana iletişim hatlarına sızarak tüm verileri düzenli olarak kopyaladığı ortaya çıktı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Google Ve Yahoo Açıklamaları

Google’nin Açıklaması Şu Şekilde: Hükümetin veri merkezlerimizdeki trafiğe müdahale ettiğine ilişkin iddialardan tedirgin oluyoruz. Böyle bir faaliyetten haberdar değiliz.

Yahoo’nun Açıklaması ise Şu Şekilde: Veri merkezlerimizin güvenliğinin korunması konusunda son derece sıkı denetimler uygulanmaktadır ve NSA’ya veya başka hiçbir hükümet kurumuna veri merkezlerimize erişim hakkı vermedik.

NSA’nın Amacı Neydi

ABD’nin internet izleme ve telefon dinlemeye yönelik gizli programlarını basına sızdıran NSA eski sistem analisti Edward Snowden’den elde edilen belgelere ve yetkililerle yapılan görüşmelere dayandırılan haberde, söz konusu bilginin Snowden tarafından sızdırılan 9 Ocak 2013 tarihli bir belgede yer aldığı kaydedildi.

Ayrıca son 30 gün içinde NSA saha memurlarının 180 milyon yeni veriyi işlemden geçirerek geri gönderdiği iddiasına da yer verilen haberde, verilerin, “meta veriler” adı verilen, elektronik postaların kim tarafından kime ve ne zaman gönderildiği ve metin, sesli veya görüntülü olması gibi içeriğine ilişkin bilgilerden oluştuğu bildirildi.Sponsorlu Bağlantılar

"Google ve Yahoo Bilgileri Çalındı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,