Google Buzz Nedir

’nin son zamanlarda popüler hale gelen Nedir bir inceleyelim. dünyadaki tüm bilgi trafiğini düzenli ve erişilebilir hale getirecek, Buzz açık bir sistem olarak tasarlandı ve şimdiden Picasa, Reader, , Flickr, Blogger ve ile entegrasyonu destekliyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

’den yapılan yazılı açıklamada, ’ın amacının, kullanıcılara, sosyal etkileşimlerini çevrim içi ortamda düzenleme fırsatı sunmanın yanı sıra doğrudan gelen kutusu ve seçilmiş cihazlar üzerinden diyalog kurabilmenin yolunu açmak olduğu belirtildi.

Google’nin Açıklaması, şu şekilde;

”Bugünün statü mesajları, tweet’ler ve güncelleme akışları dolu dünyasında, bütün bu bilgiler arasında isteneni bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. , güncellemelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve çok daha fazlasını paylaşmanın dışında, diyaloglar başlatmanın ve onları sürdürmenin yeni, daha kolay bir yoludur. Buzz, kullanıcıların e-posta ve sohbet geçmişine dayanarak, onların mevcut sosyal kontaklarını Gmail üzerinden desteklemektedir. Buzz ayrıca, güncellemeleri herkese açık veya özel olarak paylaşmayı da daha basit hale getiriyor. Böylece kullanıcılar farklı gruplar veya arkadaşlarıyla paylaşıma geçmek için birden çok araç kullanmak zorunda kalmıyorlar. Gmail’in gelen kutusuyla bütünleşmiş olması, mevcut diyalogları gerçek zamanlı olarak bulmayı ve devam ettirmeyi de kolaylaştırıyor. Mobil cihazlarla olan entegrasyon ise bir diğer önemli unsuru paylaşmayı mümkün kılıyor. Konum. açık bir sistem olarak tasarlandı ve şimdiden Picasa, Google Reader, , Flickr, Blogger ve ile entegrasyonu destekliyor.”

Buzz’ı ürünleriyle bütünleştirmek isteyen geliştiriciler ve hizmetler, zaman içerisinde tam bir okuma/yazma UPA’sı (Uygulama Programlama Arayüzü) haline gelecek bir UPA üzerinden yapabiliyorlar.

Yeni Bir Gmail adresi almak için buraya tıklayın http://www.gmail.com

http://buzz.google.com adresinden Google Buzz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Google Buzz Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,