9:35 pm - Cumartesi Nisan 18, 2015

Glikoz Nedir, Nerelerde Bulunur

Glikoz Nedir, Nerelerde Bulunur

, karbon, hidrojen ve oksijenden oluşup özellikle üzüm suyunda bulunan şeker, üzüm şekeri yapısındaki basit şekerdir. sembolü C6H12O6 olarak gösterilir. Meyve şekeri veya kan şekeri olarak bilinen birçok bitkide ve meyvede bulunan bir şeker çeşididir. İnsan vücudu için temel enerji kaynaklarından bir tanesidir. , beyin ve sinir dokularının esas enerji kaynağıdır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


şurubu, doğal bir ortamda mısırdan elde edilen nişastanın asit veya enzimlerle sıvılaştırılması sonucu elde edilen şekere şurubu adı verilir. şurubu sıvı ve kurutulmuş olarak iki çeşidi bulunmaktadır. şurubu, şurubun sıvı hali, kurutulmuş şurubu ise kuru madde miktarı en az %93 m/m ‘e yükseltilmiş şurubu olarak tanımlanmıştır.

Son yıllarda yapılan araştırmalar ile glikozun beyine sanıldığı kadar yararlı olmadığı ortaya çıktı. Glikozu daha yavaş yakan vücuttaki beyin daha hızlı yakan vücutlara göre daha hızlı unutkan oluyorlar. Bununla birlikte glikoz kalıcı hasarlar bırakıyor. Glikozu fazla tüketen kişilerde unutkanlığı gözle görülebilir şeklinde fark edilebilecek düzeydedir.


"Glikoz Nedir, Nerelerde Bulunur" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş
Etiketler: , , , , , , , ,

Popüler Aramalar; glikoz nerede satılır, glikoz nedir, glikoz nerede bulunur, glikoz nelerde bulunur, glikoz şurubu nasıl yapılır, glikoz nasıl yapılır, glikozun zararları, glikoz şurubunun zararları nelerdir, glikoz şurubu nerede satılır, glikoz şurubunun zararları, glikoz şurubu zararları, glikoz nerelerde satılır, glikoz nerde satılır, glikoz zararları, glikoz nerelerde bulunur

Yorum Yazın

Sitede Ara