Gezegen ve Uzay Nedir Kısaca

, hakkında bilgiler, gezgen ve hakkında kısaca bilgiler nelerdir? Tanımları: , gök bilimi Güneş çevresinde dolanan, ondan aldıkları ışığı yansıtan gök cisimlerinin ortak adıdır. , bütün varlıkların yada gök cisimlerinin içinde bulunduğu sonsuz boşluktur. Kısaca bilgileri;
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Nedir

Gezegen Yıldız sistemleri etrafında dönen ve yıldızın uydusu konumunda olan gökcisimleridir. İlk olarak 1919 yılında Uluslararası Gökbilim Birliği bu tanım doğrultusunda 8 gezegeni belirlemiştir. Bu gezegenler bugün bizim Güneş Sistemi içinde bildiğimiz gezegenlerdir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle çok daha farklı boyutlarda ve uzaklıklarda birçok yıldız sistemi keşfedilmiştir. Bu sistemlerde yer alan gezegenler ise 1919 yılında belirlenen gezegen tanımını biraz gölgede bırakmıştır.

Bugün uzayda milyarlarca yıldız vardır ve bu yıldızlar etrafında dönen, yıldızların uydusu durumunda olan milyarlarca gezegen.

Nedir

Uzay, Dünya ve diğer gökcisimleri arasında yer alan sonsuz boşluğa verilen isimdir. Uzayın ortalama sıcaklığı yaklaşık olarak -270 derecedir. Uzay’da bizim algıladığımız gibi bir zaman kavramı yoktur. Zaman insanların algılarıyla yarattığı ve yaşamlarını kolaylaştıran bir kavramdır.

Uzayla ilgili birçok teori, araştırma ve teknolojik gelişmeye rağmen bu sonsuz boşluğun tam sınırları bilinememektedir. Uzayda milyonlarca gök cismi ve yıldız sistemi olduğu tahmin edilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Gezegen ve Uzay Nedir Kısaca" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,