2:31 am - Pazartesi Eylül 26, 2016

Genel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir (GSS)

Genel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir (GSS)

Genel sağlık sigortası yaptırmak kolay iptal etmek oldukça zor bir işlemdir. Özellikle işsiz olan bireylerin yaptırtıp daha sonradan iş bulduktan sonra nasıl olsa sigortam yatıyor artık Genel Sağlık Sigortası’nın ücretini ödememe gerek yok diye düşünüyorsanız büyük hata yaparsınız. Çünkü bir sağlık problemi yaşadığınızda ve hastaneye gittiğinizde yüklüce bir fatura ile karşılaşabilirsiniz. Neden mi çünkü geçmişe dönük borçlarınız birikmiştir ve bu borcu ödemek zorundasınız. Bunun için almanız gereken bir takım önlemler bulunmaktadır işte genel sağlık sigortasını iptal etmeniz için yapmanız gerekenler;

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce işiniz olmadığı için Genel Sağlık Sigortası yaptırdıysanız ve artık iş bulduysanız sigorta prim ödeme işleminiz aktif olduğu anda genel sağlık sigortanız kesilecektir. Ancak sistemsel sorunlar nedeni ile her zaman durum böyle olmuyor. Sosyal sigortalar müdürlüğüne gidiyorsunuz ve bir dilekçe veriyorsunuz.

 

Sosyal sigortalar müdürlüğüne vereceğiniz dilekçede her şeyi ayrıntılı bir şekilde anlatmayı unutmayınız. Böylece sistemden biran önce çıkabilirsiniz. Aksi takdirde aylarca bu parayı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Üstelik bu para geri iade edilmemekte ve geçmişe dönük paralarınızı geri alamazsınız.


"Genel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir (GSS)" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş
Etiketler: , , ,

Popüler Aramalar;

"Genel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir (GSS)" Haberinde 2 Yanıt bulunuyor

  1. gokhan diyor ki:

    abi ben sigortali calisiyorum ama gss devam ediyor bu ne is anlamadim hani gss kendiliginden iptal ediliyordu boyle isi yapanlara allah belasini versin

  2. atacan diyor ki:

    bu kanunu çıkartan pustlara sesleniyom Allah hepinizi verem etsin hırsızlar kan emici şerefsizler devlet kanunu ile vatandaşı sömüren şerefsizler zerhir olsun o paralar hepinize…………….

Yorum Yazın

Sitede Ara