Gayrimenkul Satarken Satıcıyla Görüşmede Dikkat Edilecekler

(Taşınmaz) satarken satıcı ile ilk görüşmede dikkat edilecek hususlar nelerdir? Bir satıyorsanız müşteri ile ilk kez görüştüğünüz zaman karşınızdakini etkilemeli ve satışa bir adım daha yaklaşmalısınız. Hangi durumlarda nasıl davranmalı hangi bilgileri vermeli işte ilk görüşmede nasıl hareket etmeniz gerektiğine dair bazı ipuçları…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Taşınmaz Satışında İlk Görüşmede Nelere Dikkat Etmeli

İlk görüşme telefonla yapılmışsa; yumuşak bir ses tonu ile laubali olmayacak şekilde samimiyet kurmalı ve şirketimizle birlikte kendimizi tanıtmamız gerekir. Daha fazla konuşma yapmadan randevu yerini ve saatini ayarlamalı ya da ofisimize davet etmeliyiz.

Ofisimize davet etmişsek uzun sürmeyen bir tanışmadan sonra kendimize ve firmamıza ait dergi ve yayınlar sunmalıyız.

Dışarıda bir yerde randevu almışsak; randevuya sadık kalmalı, buluşma esnasında müşterimizi ayakta ve saygıyla karşılamalı yine uzun sürmeyen tanışma konuşma faslından sonra söz konusu taşınmaza doğru yol almalıyız.

Profesyonel giyim tarzımızla müşteriyi kendimize çekmeliyiz. Yaka kartımız daima yanımızda bulunmalıdır. Davranışlarımız bizim ev firmamızın ağırlığını taşımalı olumsuz izlenimler vermemeliyiz.

Taşınmaza gelindiğinde oturma yerimizi kendimiz belirlemeliyiz. Oturduğumuz yer hem bulunduğumuz yeri geniş açıyla göreceğimiz hem de taşınmaz sahibi ve yakınlarını da aynı mesafede göreceğimiz yer olmalıdır. Oturma tarzımız ahlaki kriterleri taşımalı ve yanımızdakileri etkileyecek, yönlendirecek şekilde olmalı yani ne alçakta nede yüksekte olmamalıdır.

Bu aşamadan sonra taşınmaz hakkında bilgiler alınmalı; niçin, ne maksatla satılmak istenildiği öğrenilmelidir. Taşınmaz pazarlanabilecek portföy özelliği taşıyorsa, satıcılarla anlaşmada sorun çıkmayacağı kanısına varılıyorsa bu noktada bizim çalışma standartlarımızı anlatıcı unsur olan yani satış eylem planını müşterilerimize sunarız.

Bu zaman içerisinde ev sahibinden izin alınarak taşınmaza gidilir hem gezilir, bakılır hem de fotoğrafları çekilir.

Bu görüşmeler esnasında yine satıcıyla konuşmalar içerisinde fark ettirmeden taşınmazla ilgili bilgiler almalıyız. Satıcıyla portföy konusunda anlaşmışsak kesinlikle fiyatı biz belirlemeliyiz. Tamamıyla satıcıya bırakmalıyız.

İlk görüşmeler olumlu geçtikten sonra portföy alınmışsa sözleşme imzaladıktan sonra yine mukabil olunacak bir zamanda Pazar analizi sunmak için randevu alınırSponsorlu Bağlantılar

"Gayrimenkul Satarken Satıcıyla Görüşmede Dikkat Edilecekler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,