Gayrimenkul Satarken Alıcıyla Kapanış Aşamasına Nasıl Gelinir

satacaksınız ancak son aşamaya nasıl geleceğinizi bilmiyorsunuz. İşte dikkat etmeniz gereken hususları sizler için sıraladık, işte yapmanız gerekenler şu şekilde, alıcıyla uygun yer zamanda buluşursunuz. Bu görüşme telefonla olmuşsa ofise davet edilir yada randevu alınır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Belirlenmiş Bir Yoksa: Alıcıya nasıl bir aradığı, özellikleri, lokasyonu ve hangi mevkide olması gerektiği gibi sorular sorarak bilgi alınır. İllaki birebir taşınmaz bulmak zordur. Fakat benzer özelliklerde taşınmaz mutlaka vardır. Müşterimizi tam anlamıyla dinledikten sonra portföylerimizden en fazla 3 tanesini belirlemeliyiz. Bunlardan alıcımıza en uygun olanı ile yer göstermeye başlıyoruz. Her zaman için portföylerimizle ilgili dosyalarımız hazırdır. Uygun portföy için yer gösterme formunu hazırlıyoruz. Ofisimizde ya da portföye vardığımızda formu imzalatıyoruz.

Taşınmaz gösterilirken yine alıcının aradığı özellikleri irdeleyerek en uygun portföyün bu olduğunu anlatmalıyız. Mümkün olduğunca 2. Ve 3. Portföye ihtiyaç duymamalıyız. Alıcının izlenimlerini takip ederek tavırları ve davranışları taşınmazı beğenip beğenmediğini ortaya koyacaktır. Olumlu sinyalleri aldıktan sonra taşınmazın tam aradığı portföy olduğu ve kaçırmamaları gerektiği uygun bir dille anlatılarak ikna etmeliyiz. Alıcıda onay verdikten sonra çalışma prensiplerimizden olan kaparo sözleşmesinden bahsedip, taşınmazın değerine göre ve alıcının durumuna göre uygun bir sayı belirleyip daha taşınmazdan çıkmadan (kaparo) cayma akçesi miktarını tahsil etmeliyiz. Tahsil şeklini tam bir paragöz ya da fırsatçı şeklinde yapmamalıyız. Oldukça medeni ve nezaket kurallarına riayet ederek davranışlarımızı sergilemeliyiz.

Yer gösterdiğimiz zaman müşteriyi izleyip düşüncelerini almalıyız. Taşınmazı beğenip beğenmediğini sormalıyız.

2, 3 eve gerek duymadan ilk taşınmazda fiyat almalıyız.

Yarın bu evin satıldığını öğrendiğinizde üzülür müsünüz? , almadığınızdan ötürü pişman olur musunuz? Şeklinde sorular sormalıyız.

Alıcıyı sanki o evde yaşatıyormuşuz havasını ve izlenimini vermeliyiz.

Unutmamalıyız ki satıcıdan sözleşme imzalatarak portföy almakta bir kapanıştır.

Müşterilere düşünme zamanı vererek yerinde karar almalarına yardımcı olmalıyız.Sponsorlu Bağlantılar

"Gayrimenkul Satarken Alıcıyla Kapanış Aşamasına Nasıl Gelinir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,