Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

alacaksınız ancak hangisini alacağınıza karar veremiyorsunuz. İlk zamanlar MegaPixel değerlerine bakılan makinelerin şimdilerde ise pek bir önemi kalmadı. makinelerin MegaPixel değerleri cep telefonlarında bile olduğunu düşünecek olursak yeni modellerin çok yüksek değerlere ulaşması artık kalite sorgulaması veya karşılaştırma yaparken pek dikkat etmenize gerek kalmadı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


alırken kullanıcılar ilk olarak ihtiyaçlarını belirlemesi gerekir sürekli çekmeyen birisinin profesyonel bir makine seçmesi gereksiz olacaktır. Yalnızca bir gezi veya tatilde çeken biri için orta düzey bir makine yeterli olacaktır. Dijital alacaklar “En iyisi hangisi?” sorusunu her daim sormuşlardır. Burada devreye Bütçeniz giriyor bütçenizi belirledikten sonra, fiyat-performans değerlendirmeleri yapılıyor.

İlk günlerde tüketicilere satanların en çok vurguladığı şey megapiksel oldu. Daha çok megapiksel daha kaliteli demektir fikri tüketicinin aklına kazındı. Ancak bu kısmen doğru ve tüketiciler de zamanla sadece MP’si yüksek bir fotoğraf makinesinin daha iyi fotoğraf çekmediğini gördü.

Günümüzde megapiksel değerleri belli bir noktaya geldi çattı ama artık artış kaliteye yansımıyor, sadece baskı boyutunu değiştiriyor. O zaman neye bakmak lazım?

Değerlendirmede önemli bir yer tutması gereken değerlerden biri de ISO değeri oluyor.

Yeni çıkan modellerde eskisi gibi megapikselin değil, kolaylık sağlayan teknolojilerin ön plana çıktığı görüyoruz. Gülümseme algılama, gece çekimi gibi özelliklerin yanında ISO değeri de eskisinden daha çok vurgulanıyor. ISO aralığının genişlemesi, düşük ve kötü ışıklandırmada daha temiz, daha kaliteli fotoğraflar demek.Sponsorlu Bağlantılar

"Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , ,