Fındık Kreması ve Fındık Ezmesinde Hile Yapan Firmalar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın gıda ürünlerini test etmeye devam ediyor. Baız gıda üreticileri durumdan rahatsız olmuş olacaklar ki takla atmaya başladılar. Bakanlığın yaptığı açıklamalarda ürünün üzerinde yazılan bilgilerle içeriğinin tutmadığı bununda sahteciliğe girmesidir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı piyasadan topladığı ürünleri laboratuvarlarda inceliyor ve etiketinde belirtilen şartlara uymuyorsa teşhir etmektende hiç çekinmiyor. Tarım Bakanlığı gıda denetçileri, sucuk, salam, sosis, kavurma ve ballardan sonra şimdide fındık kreması ve fındık ezmelerini inceledi ve sahtekarlık yapan firmaları duyurdu.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Uzmanların yaptığı denetimler sonucunda, içerisinde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) tespit edilen çok sayıda fındık kreması ve krem çikolata tespit edildi. Farklı illerde yapılan denetimlerde alınan fındık kreması numunelerinin analizlerinde çıkan GDO nedeniyle bakanlık bu ürünlerin toplatılmasına karar verdi.

Torku Frema markalı kakaolu sütlü fındık kreması

MND İnş. Teks. Elk. Gıda ve Hayv. San. Ve Tic. Ltd. Şti firması tarafından üretilmiş
“Loman Nedim Kakaolu Fındık Krema

Saray Bisküvi ve Gıda San. A.Ş. isimli firma tarafından üretilen “Eldenele” kakaolu fındık ezmesi

Oben Çikolata Şek. İml. San. Tic. Ltd. Şti. firması tarafından üretilen “Seomilky” kakaolu fındık kremasıSponsorlu Bağlantılar

"Fındık Kreması ve Fındık Ezmesinde Hile Yapan Firmalar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,