Fiber İnternet Nedir ve Nasıl Çalışır

Ağızdan ağza dolaşan insanlar arasında merak konusu olan ” internet” ne demektir ve nasıl çalışır?
kısaca söylemek gerekirse ışık hızına eşdeğer bir internet anlamına gelir. daha uzun mesafelere yeterli ve çok hızlı bir şekilde veriyi aktarabilir. Fiber kabloları elektrikle Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

ilgisi olmayan bir oluşumdur açıkçası ışıkla veriyi aktarır ve diğer internet türlerine göre çok daha hızlıdır yani mükemmel ötesidir.

1990 yılından bu yana optik Ontogeni ve filogenide yapısal ve görevsel kompleksliğin gittikçe artırılması yönündeki değişiklikler ticari olarak mevcut oldu, telekomünikasyon sektöründe şehirlerarası ve okyanus ötesi iletişim hatları geniş bir ağ hazırladı. By 2002, since 2004. 2002, 250.000 km bir kıtalararası ağ denizaltı iletişim kablosu 2.56 kapasiteli Tb / s tamamlandı ve belirli ağ kapasitelerinin ayrıcalıklı bilgi olmasına rağmen, telekomünikasyon yatırım raporları ağ kapasitesi 2004 yılından bu yana önemli ölçüde artmıştır göstermektedir.

Fiber optik iletişim darbe göndererek bir yerden başka bir bilgi verici yöntemdir.İlk olarak 1970’lerde geliştirilen, fiber optik haberleşme sistemleri var bu dönemlerde telekomünikasyon endüstrisi ve gelişimi açısından önemli bir rol oynamıştır. Bilgi çağında yeni bir akım yaratmıştır fiber akımı. .Optik fiberler büyük ölçüde bakır tel iletişiminin yerini almıştır.

Fiber İnternetin Bize Sağlayacağı Faydalar

Varsayalım farklı iki kullanıcı var biri fiber interneti kullanıyor diğeri ise normal interneti kullanıyor. Bunların ikisi herhangi bir dosya indirmek istiyorlar. Aynı anda indirme butonuna basan bu iki kullanıcıdan kullanan normal internet kullanana göre çok daha çabuk ve hızlı bir şekilde indirir yani özet olarak , internet kullanımında devir açacak bir hıza sahiptir girmek istediğiniz siteye saniyeden daha kısa zaman dilimi içinde bağlanacaktır.İnternette herhangi bir yavaşlama veya takılma yaşamasızsın.

Fiber Hakkında Teknik Bilgi

Bir fiber optik bir çekirdek oluşur kaplama ve bir tampon yani koruyucu bir dış kaplama, hangi yöntemi kullanarak çekirdek boyunca kaplama kılavuzları ışık toplam iç yansıma .. Çekirdek ve kaplama yani düşük-hangi kırılma indeks genellikle yüksek kaliteli yapılmış silis ikisi de plastikten yapılmış olmasına rağmen, cam. İki fiber optik bağlantı füzyon yapıştırma veya mekanik ekleme tarafından yapılan ve lif çekirdek sıralamak için gereken mikroskobik kırılganlık sebebiyle özel beceri ve ara bağlantı teknoloji gerektirir.
Ticari-elle tutulur bir ürün haline fiber paket için, genellikle ultra viyole kullanarak korunmak kaplı olan (UV), ışıkla sertleşen akrilat polimer sonra ile sonlandırılmış, fiber optik kablo bağlantısı ve son olarak bir kablo monte.. Bundan sonra, yere koydu ve sonra çalıştırmak bir binanın duvarları ve bakır kablolar benzer bir şekilde aerially dağıtılabilir.Bu lifler ortak bükülü teller daha az bakım gerektiren, bir kez onlar yerleştiriliyor.
Optik iletişimde kullanılan fiber optik iki ana türü vardır multi-mode fiber optik ve tek modüllü optik fiberler. Çok modüllü fiber optik daha büyük bir çekirdek (≥ 50 olan mikrometre daha az hassas, daha ucuz vericileri ve alıcıları ona hem de daha ucuz bağlantı bağlanmanızı sağlar).. Ancak, bir multi-mode fiber tanıttı sık sık bağlantının bant genişliği ve uzunluğunu sınırlar. Ayrıca, nedeniyle daha yüksek dopant içeriği, çok modüllü fiberler genelde pahalıdır ve daha yüksek zayıflama sergilerler.. Bir tek modüllü fiber çekirdek küçük (<10 mikrometre) ve daha pahalı bileşenler ve bağlantı yöntemleri gerektirir, ancak daha uzun, daha yüksek performanslı bağlantı sağlar.Sponsorlu Bağlantılar

"Fiber İnternet Nedir ve Nasıl Çalışır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,