Felsefe Dersine Nasıl Çalışılır

dersine nasıl çalışmalıyım, Varlığın ve bilginin bilimsel olarak araştırılması, bir bilimin veya bilgi alanının temelini oluşturan ilkeler bütünü, bir filozofun, bir okulunun, bir çağın öğretisi, bir konuda soyut düşünüş veya dünya görüşü olarak tanımlanır. dersinde özellikle kavramlar çok önemlidir. Bu alanda sorular genelde yorum yapılarak çözülür. Yorum yapabilmek içinde bilgiye ve çok soru çözmeye ihtiyaç duyulur. Okuduğunuzu bir seferde okuyarak anlamanızda çok önemli bu nedenle hayatınız boyunca yaptığınız birikim çok önemlidir. Mutlaka düzenli olarak kitap okuyunuz. Böylece algı gücünüz artacak ve hızlanacaksınız.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Dersi Çalışma Teknikleri

Felsefe soruları birinci bölümde çıkan daha çok yorum soruları ve ikinci bölümde çıkan daha çok bilgi sorularını ele alarak başlamak daha doğrudur. Felsefe, psikoloji, sosyoloji ve mantık başlıkları altında değerlendirdiğimizde bilgi ve yorum şeklinde düşünülebilir. Felsefe grubunun hemen hemen tamamı branşların özelliklerine göre değerlendirilmelidir.

Felsefeden çıkan sorular çoklukla değerlendirme ağırlıklı bili içerir. Bilhassa ruhsal soruları fazla bilgi ve yoruma dayalıdır. Sosyoloji sorularında dа vukuf öndedir. Olanaklarının sorusunu cevаplаmа alanında olan аrkаdаşlаrım bilmelidir ki ögelerinin bilim demektіr, bilmeden уaрılması oldukça güçtür. Burada bu derѕі dinledikleri öğretmenlerіmіzі fazla yararlı takip etmelidirler.

Kendiniz karşılaştığınız terimleri not edip bir nevi sözlük oluşturabilir kavram haritaları çıkartabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Felsefe Dersine Nasıl Çalışılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,