Fazla Yemek Yiyince Ne Yapmalıyız

Yemeği fazla kaçırınca neler yapmalı, Fazla yiyince nasıl hareket etmeliyiz. Bir çok kişi daha önceden bir takım kararlar alsa da sofraya oturduğunda aldığı bu kararları unutmaktadır. Çünkü bir birinden güzel yemeklere dayanamaz ve olabildiğince yemeye başlar. Tabi ki de fazla yemek mideyi olabildiğince şişirir ve belli bir zaman sonra rahatsızlık vermeye başlar. Hızla kilo almaya neden olduğu gibi sağlığınızı da olumsuz yönde tehdit etmeye başlar. Bunu önlemenin bu olumsuz durumu önlemenin bazı yolları mevcut öyle bir durumda ne yapabilirsiniz kısaca anlatalım…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Özellikle bayram gibi özel gün ve gecelerde kilo alma korkusu nedeni ile özenle hazırlanmış pek çok şeyin tadına bakamaya bilirsiniz. Bu tip günlerin sonrasında ideal kilosundan şaşmak istemeyenler ve yediklerini yağa dönüşmesini önlemek isteyenler için diyetisyenlerin önerdiği ertesi gün programı ile durumu dengeleyebilirsiniz.

Baştan belirtelim bu uygulama kilo verdirmek için değil, almamak için uygulanmalıdır. Çünkü bu bir koruma programıdır. Kilonuzu korumak için protein ve karbonhidrat dengesini iyi ayarlamalısınız. Vücuda alınan enerjinin yağa dönüşmesi ortalama 24 saatte gerçekleşir. Tükettiklerinizin yağa dönüşmesi için vücudunuzun eşit miktarda karbonhidrat ve protein birlikteliğine ihtiyaç duymaktadır. Bir gün önce almış olduğunuz fazla enerjiyi vücuttan atabilmek için ertesi gün su ve protein tüketimini artırıp karbonhidrat tüketimini yarıya indirirseniz, yediklerinizin yağa dönüşmesini önlemiş olacaksınız.

Bu Formül Nasıl Uygulanır

Bu durumu şu şekilde örneklendirerek anlatalım: eğer öğle yemeğinde et, tavuk, balık gibi ürünler tüketirseniz ve akşam da et, tavuk ağırlıklı tüketim yaparsanız, o gün içersin de karbonhidrata dair sadece meyve ağırlıklı bir şey yerse proteini artırmış, karbonhidratı aşağıya çekmiş ve bu dengeyi sağlamış olur.

Buna bir örnekte şöyle verilebilir. Bir gün önceden makarna, pizza, tatlı yediyseniz ertesi gün sabah kahvaltısını normal bir şekilde yapabilirsiniz. Peynir ekmek tüketebilirsiniz. Öğleyin de 250 gram tavuk, 400 gram balık veya et tüketebilir. Akşam yine aynı şekilde üç seçenekten birini tercih edebilir. Ara öğünde de meyve yiyebilir. Ana öğünlerde ekmek olmamasında fayda var ama ara öğünde tüketebilir. Koruma programında sabah 1-2 dilim ekmek yenebilir. Ama öğle ve akşam sadece et ve salata tüketmelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Fazla Yemek Yiyince Ne Yapmalıyız" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,