Facebook Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler

’taki tehlikeler, ’ta dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya sitesi olan bilgisayar korsanlarının da hedefi durumuna gelmiştir. Bilgisayarınızda iyi bir Antivirüs programı yüklü olsa dahi sizin de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. hesabınızın ayarlar bölümünden gerekli güvelik tedbirlerini almış olsanız dahi ark niyetli kişilerin tuzağına yinede düşebilirsiniz. hesabınız için gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra profilinize farklı bir hesaptan bakmayı unutmayın. “Başkasının gözünden gör” seçeneği ile hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer bir arkadaşınızın duvarında paylaştığınız mesajın gizlilik ayarlarını kontrol etmezseniz, otomatik olarak “arkadaşınızın arkadaşları” mesajınızı görebilecek şekilde ayarlanır.

Paylaştıklarınızın istemediğiniz kişiler tarafından görülmesinin önüne geçmek için gizlilik ayarlarını yapmanız da yeterli olmuyor. Eğer sizin paylaştığınız şeyin altına herhangi bir kullanıcısı etiketlenirse, bu kişi tüm konuşmaları ve paylaşımınızı görüyor.

Kamuya açık bir etkinlik ya da sayfada bir paylaşımda bulunduğunuzda, bu paylaşımın gizlilik ayarlarını değiştiremezsiniz. Sadece o paylaşımı kendi profilinizden kaldırabilirsiniz.

Gizlilik ayarları “Arkadaşlarımın arkadaşı” olarak belirlenmiş bir paylaşımı arkadaşınızın duvarına yerleştirdiğinizde, “İstemediğiniz” kişiler de o paylaşımı görecek. Çünkü onlar sizin arkadaşınız.

Paylaştıklarınız herkese açık olsun ya da sadece arkadaşlarınızın arkadaşları görebilsin, tanımadığınız birçok insanın sizi gördüğünü ve arkadaşlıktan çıkardığınız kişilerin dahi sizi takip edebildiğini unutmayın. Bu sebeple paylaşımlarınıza her zaman dikkat edin.Sponsorlu Bağlantılar

"Facebook Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,