Evlenecekler İçin Kredi Şartları Nelerdir

Yeni evlenecek çiftler için devlet teşvik amaçlı kredi veriyor. Peki çiftler bu krediyi ne zaman alacak ve hangi şartlarda alabilecekler? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulanacak olan bu sisteme göre yeni evlenen çiftlere 10.000 TL faizsiz kredi verilecek. Daha önce şartlar ve uygulamanın nasıl olacağı ile ilgili bilgi verilmemişti, şimdi ise ayrıntılar belli olmaya başladı. Devlet tarafından size verilen kredinin 2 yılı geri ödemesiz %0 faiz ile ödenecek, yine şartlar arasında 24 yaşını geçmemiş olmak gerekiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Devletin verdiği teşvik kredisi için Yetim ve Yurtlarda kalanların evlenme durumunda özel koşullarda teşvik artırılacak, bürokratik engeller kaldırılacaktır. Hatta bu koşullarda olanlar geri ödemesiz kredi alma imkanına sahip olabilecekler.

Evlilik Kredisini Detayları Nelerdir

Öncelikle 18 – 24 Yaş aralığında yeni evlenen çiftler bu krediden yararlanabilecekler. Çocuk yapmaları halinde ise kredilerin geri ödemesini 1 er yıl erteletebilecekler. Diğer şartlar arasında ise üniversite okumuş kişiler 24 yerine 26 yaşında olması bu iş için yeterli olabilecek. Krediler Kamu Bankalarından Yani Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından sağlanacak.Sponsorlu Bağlantılar

"Evlenecekler İçin Kredi Şartları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,