Evde Nasıl Kas Yapılır

Evde kas yapma yolları nelerdir? Spor salonlarına pek çok kişi heyecanlı bir şekilde yazılmaktadır. Ancak bunun devamını getirmek her zaman aynı heyecanla gitmemektedir. Zamanla pek çok kişi yarım bırakmakta veya spor salonuna gidip gelmek özellikle çalışan kişiler için bir hayli zor gelmektedir. Ancak kas yapmanın tek yolu spor salonlarından geçmiyor. Düzenli ve programlı çalışarak evde de kas yapmak mümkün. Size sunacağımız önerilerle evinizde kas yapabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Kardiyo Yapma

Basamaklardan setler halinde inilip çıkma
İp atlama
Step için yüksek bir kutu veya herhangi bir malzeme. Bunun üzerine çıkıp inmeniz kadiyovasküler sisteminizi geliştirecek.
Şınav vaziyeti alıp tekrar ayakları toparlama

Evde Kuvvet Antrenmanı

Evde kuvvet antrenmanı yapmak için dumbbell, barbell gibi bazı araçlar kullanabilirsiniz. Spor salonunda yapabileceğiniz biceps, triceps, barfiks, kürek, omuz presi hareketlerini bu aletlerle yapabileceğiniz gibi şınav , mekik çekmek kaslarınızı bir hayli güçlendirecektir.
Egzersiz toplarıyla şınav
Normal şınavdan daha zor bir hareket olan egzersiz topuyla yapılan hareketlerde ayaklarınızı topa dayayın ve yere paralel olarak şınav çekin. Üst bedeninizi geliştirecek bu egzersizler çok işinize yarayacaktır.

Ayaklar paralel Dip Hareketleri

Triceps’lerinizi çalıştırmak için bir sandalyeye ellerinizi koyun. Arkada birleştireceğiniz elleriniz ve yere paralel ayaklarınızla hareketleri yapın. Egzersizi zorlaştırmak için ayaklarınızı bir yatak yada masa gibi yüksek bir nesneyede uzatıp bu hareketleri yapabilirsiniz.

Lunge ve Pull-up

Günde 10 – 15 defa lunge yaparak vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Pull-up, omuz ve sırtınız için evinizde yüksek bir yere monte edeceğiniz bir çubukta bu antrenmanı yapabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa iki sandalye arasına sopa koyup altında barfiks çekebilirsiniz.

Evde Ne Kadar Çalışmalı

Tüm bu egzersizleri haftada en az 3 kez iki yada üç set halinde uygulayınız. Tüm bu antrenmanların yanı sıra yürüyüşler yapmayı unutmayın. Dinç kalmak ve sağlıklı bir vücut için bunlar gerekiyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Evde Nasıl Kas Yapılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,