Evcil Hayvan Alerjisi Nedir

Evcil hayvan alerjisi belirtileri nelerdir? Evcil hayvanlar en sık kedi, köpek ve kuş şeklinde karşılaşılmaktadır ve köpek ülkemizde daha fazla bakılmaktadır. Ancak kedi alerjisi bunların içerisinde çok daha fazla sorun teşkil etmektedir. Bunlar insanların hava yolu ile almış oldukları alerjenlerdir. Dolayısı ile daha fazla hava yolu ile sorun yaratmaktadır. Hava yolundaki hastalıklar özellikle alerjik astım ve alerjik nezle bu hayvan alerjenlerine temas sonucunda ortaya çıkabilmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Öksürük, hırıltı, hışıltı ve nefes darlığı atakları, burunda kaşıntı, hışıltı, hapşırık, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı gibi belirtiler, hayvanlar ile temas sonrasında gözlenebilmektedir. Burada tabii ki hangi hayvanın buna neden olduğunu anlamak için genel alerjileri testinde koyulan panel üzerinde bütün hayvanların taranması söz konusudur.

Burada çıkan sonuca göre hangi hayvanın buna neden olduğunu anlamak olanak dahilindedir. Kedi alerjisi varsa, kişinin çevresinde bir kedi var mı ya da yakın bir akrabasında ya da arkadaşında kedi var mı evine gelen kedi sahibi olan birisi var mı gibi hususları dikkate almak gerekmektedir.

Hayvan alerjilerinde genel olarak hayvanın salyasına, idrarına ve deri döküntülerine alerji gelişmektedir. Dolayısı ile tüyler ile alerjinin sadece kaşınması ya da ulaştırılması söz konusudur. Bu yüzden tüye alerji olmaz ancak alerjen tüylerde barınabilmektedir. Bu neden ile alerjenden uzaklaşmak için tüylerin yıkanması çok önemlidir. Tabii ki köpeğin yıkanması çok daha kolaydır. Ancak bu kedi için söz konusu değildir. O yüzden de kedi alerjenlerinden de uzaklaşmak çok daha zor olmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Evcil Hayvan Alerjisi Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,