Ev Kredisi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Ev satın alacaksınız bütçeniz el vermediği için kredi almaya karar verdiniz ancak kapsamlı bir araştırma yapmadan bu işe başlamayın, ilk yapmanız gereken tüm bankaların faiz oranlarına ve kredi şartlarına mutlaka bakmalısınız. Tek tek bütün bankaları dolaşmak zor olur diye düşünmeyin bankların internet sitelerinden oranlara çok rahat ulaşabilirsiniz. Bankaların konut almak için oluşturdukları özel kampanyaları bu konuda bir çok avantaj sağlayabilir. Mortgage kredisi olarak ta bilinen az bir birikimi olup ta düzenli taksitlerini ödeyebilecek kişilere ev sahibi olmayı sağlar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


için başvururken bankalar ipotek veya iyi bir kefil ararlar. Çünkü yüklüce alacağınız kredinin geri ödemesini garantiye almak isterler. Eğer memur iseniz kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kefilsiz kredi çekebilirsiniz. Eğer memur değilseniz nasıl ödeme yapacağınızı yani gelirinizi gösteren bir belge gerekmektedir. Maaş bordosu çıkartarak bunu yapabilirsiniz. Eğer maaş bordosu çıkartamıyorsanız işiniz bir hayli zor demektir.

Ev kredisi alırken ailenin toplam gelirini göstermeniz sizin açınızdan kolaylık sağlayacaktır. Ailede çalışan diğer bireylerin maaş bordolarını da yanınızda bulundurmanızda fayda var. Bu şekilde aile adına konut kredisi olanaklarından faydalanmış olurlar. Bu şartlarla birlikte Kredi Kayıt Bürosu’nda olumsuz bir kaydınızın olmaması da gerekir. Eğer daha önce bir sıkıntı yaşanmışsa büyük ihtimalle olumsuz sonuç çıkar. Eğer olumsuz bir kaydınız bulunmuyor ise gelirinize göre istenilen krediye kolayca ulaşabilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Ev Kredisi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,