Ev Faturalarını Düşürme Yolları

Ev faturaları bir evin rahatça geçinmesinde çok büyük etmenlerden bir tanesidir. Su, elektrik, doğal gaz ve internet faturalarını topladığınız zaman ciddi bir rakam ortaya çıkıyor. Tasarruf yaparak evinizdeki cihazları daha doğru kullanarak faturalarınızı düşürmek mümkün olduğunu göreceksiniz. Özellikle kış aylarında ısınma ihtiyacının da doğması ile faturalar bir hayli kabarıklaşıyor. Şimdi sizlere tasarruf yollarını anlatacağız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çamaşır ve Bulaşık Makinesinde Tasarruf Etme

Çamaşır makinenizi sürekli olarak olur olmaz şeyler için kullanmayınız. Çamaşır makinesini birkaç parça eşya ile doldurmak yerine tam kapasite ile kulanınız. Böylece hem su hem de elektrikte tasarruf etmiş olursunuz. Yine aynı şekilde bulaşık makinesinin de dolmasını beklemelisiniz. Bazı hanımlar bulaşık makinesi yerine el ile yıkamanın daha avantajlı olduğunu düşünmekteler fakat yapılan testler ve araştırmalar göstermiştir ki bu doğru değildir. Bulaşık makinesi ile bulaşıkları yıkamak daha az su harcar bu nedenle daha fazla ekonomi sağlar.

Işıktan Daha Fazla Yararlanın

Eğer evinizde halen eski tip ampuller kullanıyorsanız bunlardan derhal vazgeçmelisiniz. Çünkü yeni çıkan tasarruflu ampuller yüz de 80 gibi tasarruf sağlamaktadır. Bütün odalar da kullandığımız ampullerin bu şekilde değiştirildiğini düşünür iseniz tasarrufun boyutu da ortaya çıkar. Bu küçük bir ayrıntı gibi görünse de en önemli pratik tasarruf yöntemidir. Evinizin duvarlarını açık renk boyalardan seçin ve perde, halı gibi eşyaları da yine bu açık renklere uydurun, böylece çok daha fazla ışıktan yararlanmış olursunuz.

Isıda Tasarruf Etme Yolları

Doğal gaz kullandığımız dönemlerde kalorifer peteklerinin önleri açık olmalıdır. Kullanmadığınız odlar varsa bu odaların peteklerini kapatınız çünkü günlerce girmediğimiz veya gün içinde girip çıktığınız odayı ısıtmaya gerek yok. Bu neden ile bu odaların kalorifer peteklerinin kapatılması inanılmaz bir tasarruf sağlayacaktır. Oda sayısını düşürme şansınız varsa mutlaka yağınız. Yine pencere ve kapı kenarlarının ısı yalıtımı iyice sağlanmalıdır. Özellikle pencere kenarları silikon ile kapatılmalıdır.

Televizyonda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hemen hemen her evde bir televizyon olmazsa olmaz eşyalar arasında yer almaktadır. Televizyonları izlemediğiniz zaman stand-by durumunda bırakmamalısınız çünkü gereksiz yere elektrik harcarlar. Sadece düğmeden kapatmak yetmeyecektir Fişini piriz den çekmelisiniz.

İnternet Faturası Nasıl Düşer

Öncelikle  kullandığınız tarifenin size uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Eğer her gün internete giren birisi değilseniz günlük internet kullanabilirsiniz. sadece internete girdiğiniz günler için para ödemiş olursunuz. Kotalı internete sahipseniz tek başınıza kullanabilirsiniz ancak kendinize faturanıza ortak olacak bir komşu bulursanız faturanızı yarıya düşürebilirsiniz. Pek çok kişi bu yöntemi kullanmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Ev Faturalarını Düşürme Yolları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,