Eşinden Fazla Para Kazanan Kadın Nelere Dikkat Etmeli

Eşinden fazla maaş alan kadın nasıl davranmalı, eşinden çok maaş alan kadınların dakkat etmesi gerekenler nelerdir? Yapılan araştırmalar göre kadınlar erkeklerden çok daha kolay iş buluyor ve iş hayatında kadınlar artık erkeklerden daha başarılı oluyor. Buda kadınların daha fazla para kazanması anlamına geliyor. Bu durumu doğru şekilde analiz edip hayatlarını bu duruma göre dizayn edemeyen çiftlerin evlilikleri de çatırdamaya çalıyor. Erkeğin bu durumu kabullenmesi hiçte kolay değil ekonomik özgürlüğün beraberinde getirdiği durum bir hayli problem olabilir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar para konsun da maalesef erkeler gibi değil. Para kazanan kadın özellikle çok kazanıyorsa eşini ezmeye başlıyor. Durum öyle bir hal alıyor ki çocuklar dahi bu durumdan etkileniyor. Çünkü evin eksiklerini karşılayan kadın oluyor ve erkek bu durumdan rahatsız bu durumu hisseden çocuk baya olan güvenini kaybetmesine neden oluyor.

Nelere Dikkat Etmeliyim

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki çalışan kadınlar çalışmayan kadınlara göre ev içersin de çok daha fazla söz hakkına sahip. Bu durum çocuklar üzerinde şöyle bir etki bırakıyor. Evin reisi erkekken kadın oluyor ve artık kadın babanın da bazı sorumluklarını almış oluyor. Örneğin çocuk para isteyecekse babasına değil annesine gitmeye başlıyor. Diğer ailelerde bu durumun çok farklı olduğunu görünce de bir şok geçiriyor.

Özellikle içerisine kapalı çocuklar daha sonradan yemek yapma, ev temizleme gibi isteklerin oluşması bir erkeğe göre çok düzenli olması gibi dürtüler geliştiriyor. Dışarıda çalışma isteği kayboluyor ve ilerde de eşiyle problemler yaşayacaktır.

Burada önemli olan çok para kazanmak değil bir aile olabilmektir. Başarınızı ailenizle paylaşmayı bilmelisiniz ve anne baba sorumluluklarınızdan kaçmamalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Eşinden Fazla Para Kazanan Kadın Nelere Dikkat Etmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,