Erkeklerde Kasık Ağrısının Hangi Hastalıkların Belirtisidir

nedir, erkeklerde kasık ağrısının sebepleri nelerdir? şikayeti genel olarak bir kasık fıtığının ilk bulgusu olabilmektedir. Kasık fıtığı denilince genel olarak insanlar, dışarıda karnın içerisine ittirilebilen bir şişkinlikten söz etmektedirler ama hiç bir şekilde dışarıdan fark edilmeyen gizli kalmış ya da nokta fıtığı şeklinde de bazen bu ağrı ortaya çıkabilmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Karın duvarının dışında karın içerisinde yer alan idrar yollarındaki herhangi bir patolojiden bu taş olabilir, idrar yolu enfeksiyonu olabilir ya da o bölgede oluşan bir yapışıklıktan kaynaklanan bir durum olabilir ve o da bir kasık ağrısı şeklinde ortaya çıkabilmektedir. İdrar torbasının taşı idrar torbasında bir enfeksiyon yani sislik adı verilen tablo kasık ağrısı şeklinde kendini ortaya koyabilmektedir.

Yine sağ tarafta apandisit ya da sağ kolonun hastalıkları ya da kalın bağırsak ile ince bağırsağın birleştiği ince bağırsağın son kısmında ortaya çıkan iltihap ve hastalıklar kron gibi hastalıklarda da kasık bölgesine sağ alt kadranında ağrılar meydana gelebilmektedir. Sol taraftaki ağrılarda yine kalın bağırsağın son kısmına ait olabilir, idrar yollarına ait olabilir, idrar torbasının ağrısı sol tarafta hissedilebilir ama fıtık daima bu gibi hastalıkların önünde akılda tutulması gereken önem arz eden bir hastalıktır.

devamlı olabilir, aralıklı olabilir ya da efor sırasında olabilir. Buna göre bir ayrım yapmak gerekmektedir. Burada tabii hastanın yaşı da çok önemlidir. Çocukluk çağında ortaya çıkan bir kasık ağrısı mutlaka önce fıtığı ekarte etmek gerekmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Erkeklerde Kasık Ağrısının Hangi Hastalıkların Belirtisidir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,