Erkek Sayısı En Az Olan Ülke

Avustralya’da erkek kıtlığı önemli ölçüde baş gösterdi. Ülkenin büyük şehirlerindeki kadınlar, aşkı bulmak için taşraya yönelmek zorunda kalıyor. Ülkenin bütün şehirli kadınları otobüslere doluşup taşralı erkeklere koşuyor. Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük metropol şehirlerinde, 20’li yaşlarının sonunda ve 30’lu yaşların başındaki kadınlar için uygun bir partner bulmak imkansızlaşınca, çöpçatan şirketleri devreye girdi. Bu şirketler, otobüs dolusu kadınları, erkeklerin kadınlara oranının daha yüksek olduğu taşra yerleşimlerine gönderiyor.Bu durumdan kadınları oldukça memnun olduğu gözlemleniyor.

Hafta sonu düzenlenen ‘Ne Mutlu ki O Bir Taşra Erkeği’ adlı turlarda, yalnız çiftçilerin bekar şehirli kızlarla tanıştığı taşra barında on saat süren bir flört serüveni yaşanıyor.

Brie Petersen’ın aklına Queensland’de bir kasabada yaşayan arkadaşlarını ziyaret etmesinin ardından ortamdaki erkek bolluğunun farkına varınca aklına böyle bir fikir gelmiş. Bir gece barda otururken bar sahibi Brisbane ve Sydney’deki bekar kadınlardan kendilerini çiftçilerle tanıştırmasını isteyen düzenli mektuplar aldığını anlatmış. Benzer istekler postaneye de gelmiş.Bu bilgileri de öğrendikten sonra turları düzenlemesi kaçınılmaz olmuştu.

Petersen, “Bu kadınların açık bir şekilde yardıma ihtiyacı var, iki grubu aynı yerde buluşturmak basit bir iş” diyor.

İlk turda Sydney’den 50 kadın, Tamworth kasabasına götürülmüş. Petersen, bu turda yüzde 85 başarı sağlandığını, Melbourne, Brisbane ve Perth’ten bekar kadınların sabırsızlıkla sırada beklediğini açıkça belirtiyor.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’da dünyanın en ilginç turizm kampanyası başlatıldı. Erkek nüfusun azalması üzerine harekete geçen Turizm işletmeleri ülkeye erkek turistleri çekmek için kampanya başlattılar. Ülkedeki cinsiyet dağılımını dengelemek için başlatılan kampanya çerçevesinde İngiliz erkekler ülkeye çekilmeye çalışılıyor. Ülkede özellikle Wellington’un kuzeyinde yer alan Kapiti adasında erkek nüfusun fark edilir bir şekilde azaldığı, 100 kadına 89 erkeğin düştüğü belirtiliyor. Napier, Rotura ve Gisborne’de de evlenme çağındaki genç kızlar aday bulmakta zorlanıyorlar. Otorohaga gibi kırsal kesimlerde ise durum tam tersine dönüyor ve 100 kadına 134 erkek düşüyor. Kapiti adasında yaşayan 28 yaşındaki Yeni Zelandalı kız; ‘Eğer 70 yaşın üzerinde veya 20 yaşın altında birini düşünmüyorsanız işiniz gerçekten çok zor. Kapımı çalacak beyaz atlı prensimi bekliyorum ama beklentilerimi büyük oranda azaltmak zorunda kaldım diyerek yaşadığı sıkıntıyı özetliyor. İngiliz gazetesi ‘The Scotsman in verdiği bilgiye göre ülkede 25-45 yaş arası toplam 35 bin kadın bekarlığa mahkum. Yeni Zelanda’nın nüfusu ise 4,1 Milyon olarak biliniyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Erkek Sayısı En Az Olan Ülke" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,