En Çok Karıştırılan Nokta Boyun Fıtığı İle Kas Ağrısı

Boyun fıtığı ile kas ağrısı arasındaki fark nedir? Boyun fıtığı kas ağrılarının neden olmasıyla ortaya çıkabilirken, sadece kas ağrıları olarak da kalabilir. Boyun fıtığında boyun bölgesindeki ve kollardaki kaslarda meydana gelen ağrılar neticesinde uzman hekimler tarafından genellikle bu hastalığın teşhisi konulur. Boyun fıtığı hastalığının yaşanmasında omurga ve eklem yapılarında meydana gelen bozulmalar, yük bindirme için uygun olan disklerin bilinçsiz hareketler veya gereğinden fazlaca bindirilen yükler gibi nedenlere bağlı olarak rahatsızlıklar baş gösterebilir. Ayrıca genellikle ilerleyen yaşlarda çıkan boyun fıtığı da disklerin yaşlanmaya bağlı kalarak yıpranarak elastik durumdan inelastik duruma geçmesiyle yaşanmaktadır. Tüm bu sebepler neticesinde boyun bölgenizde yaşanılan ağrılar ve hareketlerinizin kısıtlanması gibi durumlarda kesinlikle boyun fıtığı hastalığı ortaya çıkmaktadır. Nadiren de olsa sadece kas ağrısı olarak gevşeme göstermesiyle ağrılarınız ve doğal olarak sağlığınız eski halini alabiliyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman hekim tarafından boyun fıtığı hastalığının sizde baş göstermediği durumlarda kas ağrılarınızı hafifletmek ve sağlıklı yapıya kavuşabilmek için genellikle kas gevşetici ve ağrı kesici gibi ilaçlar verdiğini bilmelisiniz. Bu ilaçların düzenli bir periyotta kullanılması durumunda ağrıyan kaslarınız gevşetilerek normale dönecektir.

Boyun fıtığının yaşanması durumunda ise hareket kısıtlanana kadar cerrahi yöntem tercih edilmemektedir. Fakat yürüyüş bozuklukları başta olmak üzere hareketleriniz iyiden iyiye kısıtlanmaya başlandığı belirlenirse ilerleyen teknolojik imkânlar neticesinde cerrahi operasyon uygulanabilir. Sağlık açısından bilinçsiz hareketlerde bulunmayınız ve doktora gitmekten de üşenmeyiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"En Çok Karıştırılan Nokta Boyun Fıtığı İle Kas Ağrısı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,