Emniyet Kemerinin Faydaları Nelerdir

Özellikle mesaj veren reklamlar çok fazla izlenmediği için bu tip hayati açıdan önemli olan bilgileri öğrenemiyoruz. 90km hayat kurtarır 120 öldürür sözünün ne kadar doğru olduğunu şimdi açıklayacağız. Saatte 50km hızdaki bir çarpmanın 4. kattan düşmeyle eşdeğerdir. takmamış yaralıların yüzde 70′inin 50 kilometreden düşük bir hızda yol alırken yaralandığı ortaya çıkmıştır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


hayat kurtarır sözüyle başlıyor ve doğru takılan bir insan bedenini, çarpma etkisiyle vücutta meydana gelen sarsıntının kademe kademe azalmasını sağlayıp, çarpma etkisini vücut yapısındaki en güçlü noktalara yöneltir. koltuktan fırlamayı engelleyerek, hassas ve en önemli organların yer aldığı kafa ve omuriliğin herhangi bir yere çarpmasını önleyerek koruyor.

Üç noktalı emniyet kemerleri, otomobilde seyahat edenlerin ağır yaralanma risklerini yüzde 45, kamyonetlerde yüzde 60 oranında azaltıyor. Ölümlü kazalarda emniyet kemeri kullananların yüzde 24 8′ i hiç zarar görmeden kazayı atlatırken, emniyet kemeri kullanmayanlarda bu oran yüzde 6 3′ te kalıyor.

Yapılan araştırmalara göre, emniyet kemeri kullanımı, arka koltukta meydana gelen ölüm ve yaralanmaların üçte ikisini, ön koltuktaki ölümlerin yüzde 6′sını önlüyor. Bütün ağır yaralanmalarda ise arka koltuk emniyet kemerleri yaralanmanın şiddetini yüzde 50 oranında azaltıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Emniyet Kemerinin Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,