Emeklilik Yaşı Nasıl Hesaplanır Ne Zaman Emekli Olurum

Emekli olmak ülkemizde bir hayli güç hale geldi. giderek artırılan bir yana yükseltilen prim gün sayıları ve sürekli değişen emeklilik sistemi vatandaşların kafasını bir hayli karıştırmaktadır. emeklilik sorgulama, ne oldu ve SGK emeklilik hesaplama gibi bilgilere ulaşabileceksiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Emekli, belirli bir süre çalıştıktan sonra kanunlar gereği işi ile ilgisi kesilerek kendisine aylık bağlanmış olan kimsedir. Emekli olunduğunda emekli olma sırasında verilen toplu paraya emekli ikramiyesi adı verilir. İşte bu haklara sahip olabilmek için prim ödemeleri belirli bir güne ulaşması gerekiyor. Çalışanın özellikleri doğrultusunda ödenecek prim günü sayısı değişkenlik göstermekte olup genellikle daha fazla gün prim ödeyen kişiler emekli oldukları zaman daha fazla miktarda maaş alırlar.

Ne Zaman Emekli Olabilirim sorusunun cevabı aslında SGK dökümündeki bilgilerinize bakarak ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk olarak https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresine giriyorsunuz ve burada karşınıza çıkan uyruk, T.C Kimlik No, Nüfus İl, Cilt No, Doğum Yılı ve Güvenlik Kodu bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ adresine gidiyorsunuz ve hizmet dökümünden edindiğiniz bilgileri buraya doğru bir şekilde girerek öğrenebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Emeklilik Yaşı Nasıl Hesaplanır Ne Zaman Emekli Olurum" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,