Elma Suyu Hafızayı Güçlendiriyor

En son yapılan araştırmaya göre elma suyunun hafızaya çok iyi geldiği anlaşıldı. Özellikle son dönemin kabusu olan Alzheimer ve zihinsel faaliyetleri tetikleyen hastalıkların tedavi sürecini olumlu yönde etkilediği ispatlanan elma suyu içerdiği C ve E vitamini açısından zengin olması beyine zarar veren toksik maddeleri etkisiz hale getirdiği görüldü. Alzheimer hastalığı, günlük yaşamsal aktivitelerde azalma ve bilişsel yeteneklerde bozulma ile karakterize, nöropsikiyatrik semptomların ve davranış değişikliklerinin eşlik ettiği nörodejeneratif bir hastalıktır. Erken semptomlardan biride hafıza kaybıdır. Son yıllarda bu ve benzeri hastalıklar artmıştır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İnsanların eskiye nazaran daha stresli bir yaşam sürmesi Demans (bunama) ve Alzheimera yakalanma riskini artırıyor. Uzmanlar bu hastalıklara karşı, stresi ve yaşlanma etkilerini azaltması nedeniyle, antioksidan, C ve E vitamini yönünden zengin olan elma suyunu düzenli olarak tüketmeyi öneriyor. Özellikle iş gereği sürekli stres altında olanlar mutlaka bu konuya dikkat etmelidirler.

Elma ve elma suyunda bol miktarda demir ve fosfor bulunuyor. Demir, beyin fonksiyonlarının faaliyetlerinde kullanılırken, fosfor ise zihinsel faaliyetlerin etkinliği için enzim yapısına katılıyor.

Elma ve elma suyunda bol miktarda bulunan ve beyin faaliyetlerinde kullanılan en önemli minerallerden demirin beyinde pıhtılaşmayı önleyici özellik taşıyor. Elma veya elma suyu beyin hücrelerindeki toksik maddelerin sebep olduğu stres ve yaşlanmanın etkilerini azaltıyor. C ve E vitaminlerinin yaşlanma ve yaşlanma sonucu ortaya çıkan birçok kronik hastalıkla mücadele ettiğini ifade eden İnanç, elma ve elma suyunun güçlü bir hafıza için en önemli besinlerden biridir.Sponsorlu Bağlantılar

"Elma Suyu Hafızayı Güçlendiriyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,