Elektrikli Süpürgesi Alırken Dikkat Edilecekler

Her elektronik eşya satın alırken olduğu gibi elektrik süpürgesi de satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Elektronik cihazların güvenirliği ve isteklerinizi karşılayabilmesi büyü önem teşkil etmektedir. Filtreli süpürge, kuru , kompresör süpürge, ıslak-kuru vakumlu süpürge, şarjlı üçgen süpürge, şarjlı el süpürgesi gibi elektrik süpürgesi çeşitleri bulunmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


satın alırken zeminde ve halıda etkili temizlik yapabilmenizi sağlayan bazı ek malzemelere ihtiyacınız olacak. Elektrikli süpürgenizi satın alırken bu ürünlerin içinde olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Süpürge alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de onu evinizin her köşesinde rahat kullanıp kullanamayacağınızdır.

Dikey elektrikli el süpürgesi:

Dikey elektrikli el süpürgelerinin motoru, torbası, hortumu ve mikseri tek bir parça halindedir. Tekerlekleri ve dikey yapısı kullanım ve manevra kolaylılığı sağlasa da dar alanlarda çok etkili olmayabilir. Bu süpürgeler özellikle halılarda ve geniş alanlarda daha etkilidir.

Geleneksel elektrikli süpürge:

Evinizde manevra kolaylılığı sağlayan bu elektrikli süpürgeler emme gücü ile birbirlerinden ayrılırlar (1600 Watt, 2000 Watt vb.) Genellikle tozu ve kiri değiştirilebilen bir torbada biriktirir.

Su filtreleme sistemli elektrikli süpürgeler:

Gözle görülür ve hissedilebilir temizlik yaratan su filtreli süpürgeler toz torbası olmadan temizlik sağlar. Su filtreli, ıslak-kuru vakum özelliği olan bu ürün sayesinde %100 hijyen sağlandığı gibi toz alerjisi gibi sorunlar da önlenmiş oluyor.

Torbasız / HEPA filtreli elektrikli süpürgeler:

Torbasız elektrikli süpürgeler bütün kiri, tozu nispeten daha etkili vakumlayan HEPA filtreleri kullanır. HEPA filtreli torbasız elektrikli süpürgeler alerji sorunu yaşayanlar için ideal bir çözüm olabilir.

Şarjlı el süpürgesi:

Özellikle masadaki kırıntıları, pratik bir şekilde süpürmenizi sağlayan, kolayca şarj edilebilen bu hafif ve kullanışlı el süpürgeleri, pratik ve hızlı temizlik sağlaması açısından mutfaklarda ve restoranlarda sıkça kullanılmaktadır.

Buharlı süpürgeler ve halı yıkayıcılar:

Buharlı ve vakumlu temizleyiciler daha çok otellerde ve restoranlardaki temizlikte kullanılan profesyonel makinelerdendir. Buharlı basınç ve sıcak buharla çalışan bu süpürgeler temizlikte yüksek hijyen sağlar. Bu ürünlerde kir ve kirli su toz torbası yerine geniş tankında biriktirilir. Halıların içine kadar işleyen toz ve kiri temizlemede etkili olan bu süpürgelerle birlikte kullanılan pek çok aksesuar da vardır. Halı yıkayıcılar ise halılara işleyen kiri ve yağı sıcak su ve halı şampuanı ile derinlemesine temizler, kiri yüzeye çıkartır. Halınız kuruduktan sonra ikinci bir işlemle yüzeye çıkan bu kiri de süpürmelisiniz.

Buharlı zemin temizleyici:

Mermer, seramik, taş, linolyum, ahşap ve parke gibi birçok yüzeyi temizlemek için tasarlanan buharlı zemin temizleyiciler, temizlik için deterjan yerine buhar gücünden faydalanır. Manevra kabiliyeti yüksek olan buharlı zemin temizleyicileri halılarda da kullanabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Elektrikli Süpürgesi Alırken Dikkat Edilecekler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,