Eldeki Koku Nasıl Geçer

Eldeki koku nasıl gider, ellerdeki sarımsak, soğan kokusu nasıl gider. Özellikle yemek pişiren kişilerin kullandığı malzemeler ellerine siner ve bu kokuyu gidermek için bir hayli zordur. Bu makalemizde sizlere ellerinize sinen kokuları nasıl giderebileceğinizi anlatacağız. Basit ama etkili olan bu yöntemler sayesinde elinizdeki kokulardan kurtulabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Eldeki Kokları Giderme

Limon suyu Kullanma: En etkili doğal koku gidericilerindendir. Ellerinizi limon suyu içerisinde üç dakika kadar bekletiniz ve kokunun gideceğini göreceksiniz. Eğer limon yoksa sirkede kullanabilisiniz.

Tuz ile ovma: Tuzu soğuk su ile karıştırıyorsunuz ve ellerinizi tuzlu su ile yıkıyorsunuz. Daha sonra ellerinizi duruluyorsunuz. Koku gidermenin yanı sıra ellerinizi de yumuşatacaktır. Tuz ellerinize zararda verebilir bu nedenle krem sürmeyi de ihmal etmeyiniz.

Domates Suyu Kullanma: domates suyu da doğal koku giderici maddelerdendir. Elinizi en az beş dakika kadar domates suyu içinde bekletiniz. Daha sonra ellerinizi iyice durulayınız.

Elleri Metale Sürme: Paslanmaz çelik materyaller hayatımızın her alanında kullanılır. Soğan gibi kötü kokuya neden olan maddelerle uğraştıktan sonra örneğin musluğa elinizi sürerseniz bu koku ortadan kaybolacaktır. Demir bir kaşık da aynı görevi görmektedir. Çünkü soğanın içerisindeki kötü kokuya neden olan sülfür molekülleri metal ile etkileşime geçer ve nötr hale döner.Sponsorlu Bağlantılar

"Eldeki Koku Nasıl Geçer" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,