Ekmek Kilo Aldırır mı

yemek kilo aldırır mı? Günde ne kadar yemeli, ülkemizde tüketimi bir hayli yüksek çünkü bizim vazgeçilmezlerimizdendir. Peki uzmanların ekmekle ilgili görüşleri nelerdir. sağlığımız için en fazla ne kadar tüketilmeli ve kilo yapar mı sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağız. , tahıl unundan yapılmış hamurun fırında, sacda veya tandırda pişirilmesiyle yapılan yiyecektir. Uzman diyetisyenlere göre en besleyici gıdalar arasında yer almaktadır. Genel kanının aksine kilo aldırmaz aksine diyet yapanların besleyici olması bakımından tüketmesi gerekir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yememek Zararlı mı

Pek çok diyetisyen ve medya ekmek yemeyin kilo verin şeklinde sürekli olarak açıklamalarda bulundu ancak bu çok yanlış, Ekmek yemeden kilo verebilirsiniz fakat sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu şekilde yapılan diyetlerde daha sonrası kalp damar hastalıkları, böbrek hastalıkları, yeme ve davranış bozukluğu, diyabet hastalığı, karaciğer hastalığı gibi daha pek çok hastalığa neden olmaktadır. Kalıcı zayıflamanın yolu ekmekten geçmiyor.

Ekmek Kilo Aldırmaz

Tam tahıllı ekmekler insan sağlığı için çok önemli bir besindir. Tam buğday, çavdar, çok tahıllı veya yulaflı seçmeniz ve faydalanabilmeniz için bu gıdaları tüketmeniz gerekiyor. Ekmek uzun süre tok tutar, iştah kontrolü sağlar. Acıkma sıklığınızı dengeler, tokluk hissi sağlar ve kan şekerinizi dengeler. Ekmek yiyerek tatlı ihtiyacınızı kontrol altına almış olursunuz. Tam tahıllı ekmek içeren diyetin diyet lif oranı yüksek olduğu için acıkmayı geciktirir, uzun süre tok kalmanızı sağlar.Sponsorlu Bağlantılar

"Ekmek Kilo Aldırır mı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,