Eğitim Öğretimde Araç – Gereç ve Kaynaklardan Yararlanma

Eğitimde araç gereçlerden yararlanmanın büyük önemi vardır. Pek çok materyal ile öğrenim kolaylaşır ve özellikle özel ders alan öğrencilerin gerekli materyalleri tespit etmesi ve doğru bir şekilde kullanması çok önemlidir. Öğrenciler herhangi bir konuyu öğrenmek için ne kadar çok basılı araçlara başvurursa, öğrenmeye olan ilgisi ve zihinsel yetileri o kadar çok genişleyecektir. Basılı öğrenme araçları arasında çizelge grafikler, haritalar ve resimlerin aynı zanda bilgileri kalıcılığı açısından da özel bir öneme sahiptir. Bunlar sayfalarca anlatılan bilgileri topluca ve bir arada vererek o konunun kavranmasına doğru bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Alınan derse uygun materyaller hazırlanmalı, tüm eğitim araçları sizi derse motive edecek yönde olmalıdır.

Derste kullanmanız gereken araç – gereçlerin listesini yapınız.

Alanınızla ilgili var olan ders kitapları ve araç-gereçlerin bir listesiniz yapınız.

Resimler, filmler ve öteki tüm eğitim araçları sözcüklerle yapılan anlatımların daha iyi anlaşılması yönünde yardımcı olacaktır.

Televizyon programları, filmler, işitsel bantlar, öğrencinin izleyebileceği ve anlayabileceği ölçüde küçük adımlarla, bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa doğru olacak şekilde hazırlanmalıdır.

Daha zengin eğitim ortamları düzenleyebilmek için, aynı hedefi gerçekleştirici araç – gereçlerin listesini yapınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Eğitim Öğretimde Araç – Gereç ve Kaynaklardan Yararlanma" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: ,