E-Ticaret İnternetten Para Kazanmak

Dünyada ve Türkiye’de e- işlem hacmi giderek artıyor. Özellikle ülkemizde her yıl neredeyse iki katı artan e-ticarette bu yılda artış olması bekleniyor. Değişen dünyada ülkemizdeki ürün pazarlamacılarının da kendilerini global dünyaya entegre etmesi gerekir. Güzel bir tasarım iyi bir slogan seçimi ve tabi ki reklam kampanyaları ile işe başlayabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


2003 yılında sadece 260 milyon TL seviyesinde olan Türkiye’de e- hacmi, 2008 yılı sonunda 9 milyar TL seviyesine ulaşmıştı. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından açıklanan verilere göre, özellikle yılın ikinci yarısındaki toparlanmanın etkisi ile 2009 yılında e- hacmi yıllık bazda 10 milyar TL seviyesini aşarak 10,3 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

Türk insanı alışverişini her geçen yıl biraz daha yönüne kaydırıyor. Alışveriş amaçlı kredi kartı kullanımı içinde e-ticaretin payı, Sanal Mimarlar tarafından geliştirilen SM Endeksi ile incelendiğinde, Ocak 2005 tarihinde 100 seviyesinden başlayan endeksin, 2008 yılında 300 seviyesine ulaştığı ve 2009 yılının son aylarında bu seviyeyi de aşarak, yılı 311,54 seviyesinden kapattığı görülüyor.

SM E-ticaret Endeksi, Türkiye’de e-ticaret hacminin, alışveriş amaçlı kredi kartı kullanımı içindeki payına bakıyor ve bu paydaki aylık artış ve azalışları baz alıp, endeks olarak sunuyor. Bu çerçevede endeks, alışverişlerde e-ticarete yönelim konusunda gösterge teşkile diyor.

Türk kullanıcılarının bir çoğu internetten neden alışveriş yapmazsınız sorusuna bir çoğu güvenlik nedeni ile şeklinde cevap vermiştir. E-ticaret yapacaksanız müşterilerinize güven vermelisiniz. Buda size her geçen gün artan müşteri sayısı demekSponsorlu Bağlantılar

"E-Ticaret İnternetten Para Kazanmak" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , ,