Düzgün Bir Şekilde Sevgilimden Ayrılmak İstiyorum

Düzgün bir şekilde sevgiliden nasıl ayrılınır. Sevgiliyi kırmadan ondan ayrılmanın yolları nelerdir? Kız arkadaşla ayrılmak oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Çünkü karşınızdaki kişiyi kırmadan sorunsuz bir şekilde ayrılmak öyle kolay iş değildir. Kelimeler iyi seçilmeli ve zamanlamada hata yapılmamalıdır. Artık siz şansınızı denersiniz karşınızdaki ne tepki verir önceden ölçmek zor bir iştir. Çok sakin biri olsa bile bir anda ayrılığı duyunca çıldırabilir. Yada tam tersi bir durum olabilir. Sevilinizi düzgün bir şekilde terk etmek istiyorsanız işte size yöntemler…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Fazla Geciktirmeyin

Şimdi zamanı değil“, “Bu aralar zaten çok kötü, bir de ben üzerine tuz biber ekmeyeyim” gibi bahanelere sığınmayın. Zaten ‘ayrılmak’ için iyi bir zaman da yoktur. Her gün, her ay; bir tatilin öncesi, bir doğum günü arifesi falandır… Bu yüzden zamanlamaya çok takılmayın. İlk fırsatta açılın, böylece ikiniz de zaman kaybetmeden yolunuza bakarsınız.

Konuşurken Mutlaka ‘Ayrılık’ Kelimesini Kullanın

Unutmayın ki terk edilmek çok acı verici bir duygudur. Kimse hemen kabullenmek istemez, “Ara vermeye ne dersin?” gibi tekliflerde bulunur. Bunu en başından engellemek için konuşmanızda “Ayrılmak istiyorum” gibi, içinde mutlaka ‘ayrılık’ kelimesinin geçtiği bir cümle kurmanız şart.

Baş Başayken Döyleyin

Uzun süreli bir ilişkiyi bitirmek en iyi ihtimalle ‘zor’dur ve emin olun, partneriniz yüz yüze yapılacak bir ayrılık konuşmasını hak ediyor demektir. Düşüncelerinizi toparlamakta zorlanıyor, ne diyeceğinizi bilemiyorsanız, ayrılık konuşmanızı önce kağıda dökmeyi deneyin. Bu konuda mutlaka uymanız gereken ikinci görgü kuralıysa, bu konuşmayı mutlaka ‘özel olarak’ yapmanız gerektiği… Eğer kalabalık bir ortamda yaparsanız ayrılmakla kalmaz, onu herkesin ortasında aşağılamış da olursunuz… Söylemeye gerek yok ama yine de hatırlatalım: Mail, WhatsApp veya telefon yoluyla ayrılmak, yapılabilecek en kaba davranıştır!

Suçlamayın

Ayrılık konuşması yaparken sevgilinizin bu ilişkideki hatalarından veya kişiliğiyle ilgili negatif değerlendirmelerden uzak durun. Bunu yapmak, ayrılık kararınızla ilgili bütün sorumluluğu onun üzerine atmak olur.

İncitici Şeyler Duymaya Hazır Olun

Senden ayrılmak istiyorum” cümlesini duyan çok az kişi, “Peki tatlım, bay bay!” diyebilir. Genellikle verilen ilk tepki incitici olabilir. Sizi ‘yanlış yapmakla‘, ‘mantıksız düşünmekle‘, ‘kötü kalpli olmakla‘ vs. suçlayabilir. Bu sözlere hazırlıklı olmalısınız. Söyleyeceği bütün incitici cümleleri sakince dinleyin. Fikirlerine katılmıyorsanız bile mutlaka ama mutlaka dinleyin. Bırakın tepkisini göstersin. İş fiziksel şiddete varmadığı sürece, sakince oturun. “Saçmalıyorsun, sakinleş” gibi sözlerden de uzak durun. Ona ilk şoku atlatması için biraz zaman verin.

Kısa, Çabuk ve Net Davranın

Bu bir roman değil, önsöz gerek yok. Kompozisyon yazmıyoruz, girişe de gerek yok. Direkt konuya girmekte yarar var.

İlişkiyi Bir Başkası İçin Bitiriyorsanız Açıkça Söyleyin

Sizi başkasıyla gördüğünde yaşayacağı şoku, hemen şimdi yaşayıp yanınızda atlatsın. Dürüst olun ama tedbiri de elden bırakmayın. Nihayetinde bütün ayrıntıları bilmesine gerek yok, değil mi?

Ayrılığınızın Detaylarını Sosyal Medyada Paylaşmayın

Ayrılığınızı arkadaşlarınıza yüz yüzeyken söylemelisiniz. Eski sevgiliniz Facebook durumunuzu görmese bile, bir şekilde ‘ayrılık bildirimi’ yaptığınız kulağına gidebilir. Takdir edersiniz ki bu da gereksiz ve incitici bir durum yaratır. Facebook durumunuzu değiştirmek istemeniz çok normal. Mümkünse bunu gizlice yapın. Fark edip de soranlara “Yürümedi, ayrılmaya karar verdik” gibi geçiştirici sözler söyleyebilirsiniz. Gereksiz detaylar verip eski sevgilinizin itibarını zedelememeye özen gösterin.Sponsorlu Bağlantılar

"Düzgün Bir Şekilde Sevgilimden Ayrılmak İstiyorum" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş