Düşük Gelirle Nasıl Ev Satın Alınır

Türkiye’de her kesime hitap eden evler var ancak özellikle ülkemizin çoğunluğunu oluşturan düşük gelirli vatandaşlarımızın gelir sahibi olabilmesi için modern hayatın gerektirdiği sosyal donatılar, okul, sağlık merkezi, parklar, otopark ulaşım, ticaret merkezi ve temiz hava gibi kriterlere bakıyoruz. Türkiye’de alt, dar ve yoksul gelir grubunun konut satın alacak parası yok. Kazancıyla ancak karnını doyurabiliyor. Tam da doyuramıyor. Ve TOKİ öyle bir açıklama yaptı:
TOKİ sosyal devlet olmanın gereği bu misyonu üstlenmiş vaziyette. Bu dönemde sistemi oturtmak hem vatandaşın güvenini kazandınmak için ciddi bir adım attık.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Hasılat paylamışı projelerinden gelen kaynaklar var. Sattığımız konuttan gelecek 10-15 yıllık nakit akışı var. Diğer taraftan da TOKİ Türkiye’de bir marka oldu. İşinin sahibidir. Bundan 10 sene önceki “Devlet bu işi yapmaz” ve “Bu iş çok zaman alır” anlayışı bitti. “TOKİ bu işi alırsa, bitirir” imajı doğdu. Vatandaşa bu umut kapısı oldu. Önümüzdeki dönemde finans yöntemlerini de oturtmak suretiyle bu işe önem vereceğiz.

Finans ayağını alacaklarımızı likide edeceğiz. Tahvil çıkarma başta olmak üzere finansal imkanlarımızı değerlendireceğiz. Devlet tarafından bazı fonlarla desteklenmek için girişimlerimiz var. Yoksul, dar ve altg elir grubunu böyle ev sahibi yapacağız.

Kutsal hak olan barınma ihtiyacını mutlaka yerine getireceğiz. İnsanları gelir seviyesine göre daha nitelikli konutlara taşıyacağız. TOKİ’nin bu dönemdeki en önemli misyonu bu olacak.Sponsorlu Bağlantılar

"Düşük Gelirle Nasıl Ev Satın Alınır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,