Dünyanın Oluşumu Kısa Anlatım

nedir, nasıl olmuştur? Dünya nasıl oluştu kısaca bilgiler bulabilirsiniz. İlk önce dünyanın tanımını yapalım. Dünya, üzerinde yaşadığımız toprak, denizler ve yeryüzünden oluşan yapıdır. Peki bu yapı nasıl meydana geldi? ilk oluşum sırasında yoğun ve sıcak bir gaz bulutundan ibaretti. Bu gaz bulutu daha sonra hızlı bir şekilde dönerek gittikçe soğudu. Soğuyan ve sürekli dönen gaz bu bulutu zamanla dünyanın şu anki halini aldı. Bu şekilde iç içe geçmiş sıcaklık farkları da meydana geldi.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Güneş, Dünya ve diğer gezegenler dahil Güneş Sistemi’ndeki yapıları oluşturan moleküler bulutsunun kaynağı, ömrünü önceden tamamlamış bir genç tip yıldızın dağılmış artıklarının ve yıldızlar arası maddenin bir merkez etrafında dönerek gittikçe yoğunlaşmasıyla meydana gelmiştir.

Dünyamız tahmini olarak ortalama dört buçuk milyar yıl yaşında olduğu düşünülüyor. Oluşum sürecinde birçok evreden geçmiş her dönemde farklı canlılar ve farklı iklim tipleri görülmüştür. Dünya’nın oluşumunu ve kayaç yapılarını inceleyin jeoloji uzmanları Dünya’nın geçirdiği evreleri ve ortalama yaşını hesaplarken kayaçlardan ve tortul tabakalardan yararlanmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Dünyanın Oluşumu Kısa Anlatım" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,