Dosya Masrafı İadesine Karşı Bankalar Birleşti

Daha önce dosya masrafı iadesini nasıl geri alabileceğinizi örnek bir dilekçe ile neler yapmanız gerektiğinizi anlatmıştık. Yargıtay’ın ve tüketici mahkemelerinin, banka kredilerinde 10 yıllık dosya masrafının iade edileceğine ilişkin kararları bizim gibi toplum yararına hizmet veren web siteleri ve medya aracılığı ile vatandaşlarımızı uyarmıştık. Ancak bankalar bu paraları geri ödememek için ya olayın medya tarafından uydurulduğunu vatandaşları çeşitli bahanelerle vazgeçirmeye çabalasa da bu çaba yeterli olmadı ve binlerce tüketici, dosya masraflarını geri almak için bankalara dava açmaya başladı. Bankalar bu konuda birleşti ve tüketicileri ‘sözleşmelerle’ durdurmayı planlıyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bankalar müşteriler üzerinden kazandığı dosya masraflarını geri ödemek istemiyor. Bu durumdan kurtulmak için sözleşmelerde yer alan ‘dosya masrafı alınır’ hükmünü kullanmaya hazırlanıyor. Bunun için birçok banka, kendi bünyesinde sözleşmelerle ilgili çalışma başlattı. Çalışmalar doğrultusunda, sözleşmeler tek tek taranıyor ve ‘dosya masrafı alınır’ hükmünü içeren sözleşmeler mahkemeye sunulmak için hazırlanıyor. Söz konusu hüküm içermeyen sözleşmeler için ise ayrı bir savunma stratejisi geliştirilecek. Bankaların burada birleşmesi gayet normal sonuçta çıkar ilişkisi onları bir araya getiriyor. Ancak vatandaşlarda bir araya gelmeli ve davalarından asla vazgeçmemeliler. Hakkınızı sonuna kadar arayın 1TL dahil olsa bankalara bırakmayınız.

Dosya masrafı iadesi ile ilgili sadece bir bankaya 10 binlere aşan dilekçe ile başvuruldu. Yetkili, şube başına en az 100-150 dilekçenin verildiğini belirterek, toplam rakamın 100 bini aştığı tahmin ediliyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Dosya Masrafı İadesine Karşı Bankalar Birleşti" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,