Domain Nedir – Subdomain Nedir

İnternet sitesi kurmak istediğinizde size bir İnternet protokol numarası yani IP numarası verilir. İnternetteki her bilgisayarın bir IP adresi vardır. Bu IP adresleri ile tarayıcınız üzerinden ulaşabilirsiniz ancak bu uzun ip adreslerini ezberlemek zor olacak ve hangi ip hangi siteye gidiyor karmaşıklığından kurtulmak için üretilmiştir. Siz internet tarayıcınızın adres çubuğuna IP numaralarını yazmak yerine IP numaralarına yönlendirilmiş olan domainleri yazarak istediğiniz siteye kolayca girebilirsiniz. bu sayede akılda tutması zor IP numaralarının daha kolay kullanımını sağlar. Örneğin MedyaCafe.Net ismi bir domaindir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Nedir

Bir Alan adının alt alan adları olup, aynı alan adına ait web bölgenizde yönetici tarafından verilecek izin çerçevesinde sayısız alt alan adı açılabilir. Bir alt alan adının bağlı bulunduğu bölge, alan adından bağımsız olarak farklı şekilde düzenlenebilir ve bu bölgelerin kontrol ve yönetimi farklı kişi veya kurumlara verilebilir.

MedyaCafe.Net domaininiz ise Forum.Medyacafe.Net veya Blog.Medyacafe.Net bir alt alan adı yani subdomaindir.Sponsorlu Bağlantılar

"Domain Nedir – Subdomain Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,