Dolar İle İlgili Komplo Teorileri Ve Gerçekler

ABD üzerine yapılan komplo teorilerine ilham veren bir çok şeyin yanı sıra kullandıkları para birimi olan doların üzerindeki işaretler, semboller, baskılar hakkında çok şey söylendi ve söylenmeye devam ediyor. üretiliyor ve dolardaki bu simgelerle teoriler destekleniyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

1 ’ın ön yüzünde yazan “FEDERAL RESERVE NOTE” yazısı,federal rezerv’in senedi anlamına gelmektedir.Yani,altın veya gümüş olarak karşılığı olmayan “sanal kağıt” anlamına gelir.

1 dolar’ın arka yüzünde yazan “IN GOD WE TRUST” yazısı,güvendikleri tanrının para olduğu anlamına gelir.

Bir dolarlık banknotlarının üzerindeki; bitmemiş piramit, 13 rakamı, bir kanadıyla zeytin dalı, öbürüyle okları tutan Amerikan kartalı, göz, pek çok komplo teorisinin üretilmesine yol açtı.

Kimine göre bunlar Mason Locası’nın, kimine göre ise Satanizm’in sembolleri. Ama Amerikalı tarihçiler bu sembolleri söyle açıklıyor:

13

BİTMEMİŞ PİRAMİT

İnşa edilmekte olan dev bir yapıt. Piramit zaten mutlak gücün simgesi. Uzaya açılan kapı.

Amerikan ulusu piramit gibi inşa ediliyor anlamında kullanıldı.

13 RAKAMI
Bitmemiş piramitin mevdivenlerindeki basamak sayısı. Amerikayı o dönemde oluşturan kolonilerin sayısı. Ama aynı zamanda ülkeyi yöneten 13 aileyi de sembolize ettiği iddia ediliyor. 1 doların arkasında,12 katlı piramit ve bir de göz vardır.12 kat Yakup’un 12 oğlunu yani 12 İsrail boyunu ,piramit’in tepesinde ki ışıklı göz ise “Her şeyi gören göz” yani Yehova anlamına gelmektedir.Bu 12 oğul ve Yakup’u temsil eder.13, Kabalistik ebcet hesabına göre de, sevginin birliği, İsrail’in birliği anlamına gelmektedir.Ancak 12 katlı piramit ile göz arası açıktır.Bunun anlamı da, hedefledikleri “Tek Dünya Devleti”ni kuramadıklarından kaynaklanır.

OK VE ZEYTİN DALI TAŞIYAN KARTAL
Amerika’nın dünyaya mesajı: Barış isteriz ama gerektiğinde savaşarız. Kartal ise hızın ve çevikliğin sembolu. ABD iki büyük mühür kullanıyor. Barış zamanında kartal zeytin dalına bakıyor, savaş zamanında oklara. Kartal’ın ağzında ki “E PLURIBUS UNUM” yazısı da,birçokları arasında bir tane demektir ki,Tevrat’ta kullanılan seçilmişlik,tanrıoğlu ayrıcılığının simgelenmesidir. Kartalın gövdesinde ki 7 dikey çizgi, “Kutsal Şamdanı” ve 7 kiliseyi (Efes, İzmir,Bergama,Akhisar,Salihli, Alaşehir ve Pamukkale) simgeler.

ANNUIT COEPTİS
Gözün üzerinde ve kartalın kalkanında yer alıyor. Latince bir sözcük.

“O (tanrı yada kader) bizi (yaptıklarımızı) onaylıyor” anlamında.

TEPEDEKİ GÖZ
Piramitin tepesinde yer alıyor ve “herşeyi gören göz” olarak biliniyor. ABD’nin günümüzdeki konumunu çok iyi özetliyor.

1776’da düşünülmüş olması ayrıca önem taşıyor.

Piramidin altında ki rakamlar (MDCCLXXVI) 1776 tarihini gösterir.Bu tarih de Illüminati ‘nin kuruluş tarihidir.İlluminati “Aydınlanmışlar” anlamındadır ve Efendiler denilen süper zenginlerin yönettiği bir dünya komplosudur. 1772 yılında Wilhelm-Bader Kongresinde, masonlar İlluminati ile birleştiklerinden,bu tarih masonlar için de önemlidir.
Ayrıca piramit’in üst kısmında yazan “ANNUIT COEPTIS” yazısını görmekteyiz.Bu yazı,başladığın işi bitirmek anlamına gelmektedir.Bu da gene Tevrat kaynaklıdır.”Kudüs’ten başlayan yılan,zaferle zincirini tamamlayıp yine Kudüs’e dönecektir.”

Piramidin alt kısmında yazan “NOVIS ORDO SECLORUM” yazısını görmekteyiz.Bu da,çağların yeni düzeni,yeni dünya düzeni ve tek dünya devleti anlamına gelmektedir20 dollar

20 doları ise birkaç katlama yaptıktan sonra ön yüzünde pentagonun yandığını arka yüzünde ise ikiz kulelerin (Twin Towers) yandığını göreceksiniz. Bu teori için ise hiçbir açıklama yok halen en büyük arasında yerini alıyor. İkiz kuleleri bir uçak ile yıkıldı. Ancak ikinci bir uçağında pentagona doğru giderken amerikan ordusu tarafından yolda düşürüldüğü idda edilmekte ve tartışmalı durumunu halen korumakta ve bir çok komplo teorisini destekler nitelikte…Sponsorlu Bağlantılar

"Dolar İle İlgili Komplo Teorileri Ve Gerçekler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , ,