Doğalgaz İçin Termostatik Vanalar

En son yapılan doğalgaz zamlarından sonra bir çok kişi doğalgaz faturasını ödemekte güçlük çekmektedir. Bir çok kişi sobaya geri dönerken bir çok kişide nasıl ısınacağı düşünüyor. Daha önce doğal gaz faturasından nasıl etkilenmeden ısınabileceğinizi anlatmıştık, bu makalemizde de doğalgaz için Termostatik Vanalardan bahis edeceğiz:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Nedir Özellikleri

Doğalgaza sürekli zam gelmesi nedeni ile ısınmak bir hayli pahalı bir ihtiyaç haline geldi. zamdan etkilenmemenin tek yolu doğalgaz kullanmamaktır. Kullananlar ise kendince tasarruf yoları arayışında. Zamdan etkilenememenin bir diğer yolu da termostatik radyatör vanalarıdır. Peki termostatik vana nedir görevi nelerdir?

Termostatik kelimesinin anlamı termostata ait olan yani termostat özelliği olan demektir. Termostatik vana ise radyatörlerin sıcaklığını kontrol altında tutar. Odanızı belli bir sıcaklıkta sabit tutmaya yarar. Oda istenilen sıcaklığa gelince termostatik vana devreye girer ve radyotöre gelen ısı akışını kademeli olarak kesmeye başlar. Evinizi veya ofisinizi bu vanalar sayesinde istediğiniz sıcaklığa göre ayarlayabilme imkanına sahipsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise şu, bulunduğunuz ev veya işyerindeki tüm radyatörlere bu termostatik vanaları takmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Doğalgaz İçin Termostatik Vanalar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,