Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür Yöntemleri Nelerdir

faturasını düşürmenin birçok yolu bulunmaktadır. Ülkemizde elektriğinde çok büyük bir bölümü doğalgazdan üretildiğinden maalesef doğalgaza zam yapıldığında otomatik olarak elektriğe de zam yapılmaktadır. Dünyanın en pahalı yakıtı ülkemizde olduğu için her doğal gaz zammından sonra aynı haberler yayınlanır. zammından etkilenmenin en iyi yolu kullanmamaktır. Kullanmak zorunda olanlar içinde bazı tasarruf etme yöntemleri anlatacağız işte onlardan bazıları:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Binanıza mutlaka ısı yalıtımı yapılmalıdır.

Pencerenizin çift camlı olmasına dikkat etmelisiniz. Soğuk ve sıcak havanın geçişleri önlenmelidir.

Kapılarınızın alt ve kenar kısımlarının hava sızdırmazlığı sağlanmalıdır.

Perdelerin kalın pencereyi kapatan, radyatörlerin de önünü ve üstünü kapatmamasına dikkat etmek gerekir.

Kombiyi sürekli açılıp kapatılması uzmanlarca önerilmemektedir. Bunun yerine düşük ayarda sürekli çalışır vaziyette olması gerekiyor.

Özellikle kuru havada soğuk daha fazla hissedildiğinden dolayı ısıtıcınızın yanına su kabı koyarak evinizi nemlendirebilirsiniz.

Radyatörlerin, peteklerin üzerleri kapalı olmamalıdır. Bunun yanı sıra evinizi dizayn ederken peteklerin önünü mutlaka açık bırakacak şekilde olmalıdır. Radyatör arkasındaki duvara folyolu levhalar konulursa daha çok verim alınabilir. Böylece ısı duvara geçmeden aliminyum levhalar sayesinde odaya yayılabilir.

Kış aylarında oda havalandırması kısa süreyle pencerelerin tam açılarak yapılmalıdır.

Eğer eviniz daha önce sobalı ise doğalgazdan sonra kullanılmayan baca delikleri mutlaka kapatılmalıdır.

Zaman ayarlı termostat kullanılmalı; kapı, pencere ve ısı veren cihazlardan uzağa monte edilmelidir. Ve termostat 19 derece olan konfor sıcaklığına, su termostatı ise 50 dereceye ayarlanmalıdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür Yöntemleri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,