Diyabetik Ayak Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir

Diyabetik ayak nedir, diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır, diyabetik ayak bakımı nasıl olur? Özellikle batı bölgelerde yer alan ülkelerde ortalama yaşın uzaması, beslenme alışkanlıklarının bozulması, diyabet veya şeker hastalığının daha sık toplum içerisinde görülebilir olmasına neden olmuştur. Diyabetik hastaların disiplini kişiler olması gerekmektedir. Eğer hekimlerinin kendilerine önermiş olduğu tedavileri ve önerileri uygularlar ise çok uzun yıllar hiç bir problem yaşamadan hayatlarını sürdürebilirler.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Ancak tedavi süresince hekime ya da hastaya bağlı bir takım aksaklıklar ortaya çıkar ve diyabet adı verilen hastalık kontrol edilemez ise hastanın kanındaki şeker seviyesi normalin üzerinde devam etmeye devam ederse aynı içerisine çokça şeker konulmuş bir çayda olduğu gibi karıştırılsa bile o şeker dibe çökecektir. Yani çeşitli dokulara şeker kristalleri çökecektir. Bu dokuların en önemlileri kılcal damarlardır. Yani hastada sebep olacak olan bir kan dolaşımı bozukluğudur.

Ancak böbrek, göğüs, sinir kılıfı da şeker çökmesine tabii olacak ve bu dokularda da bozukluk ortaya çıkacaktır. Vücudun uçlarına gidildikçe kan dolaşımı ve sinirlerin ileti hızları, daha problemli hale gelebilmektedir.

Diyabetik ayak kompleksinin bir parçası kan dolaşımı bozulmuş olan hissini kaybetmiş yani acı, sıcak, sopuk gibi uyarıcı hisleri hissetmeyen bu neden ile misal olarak ayakkabısının içerisine bir çivi batsa bunu hissetmeyen ya da ayağı soğukta kaldığı zaman bunu hissetmeyen şeker hastalarının ayaklarında kapatılması çok zor yaralar ortaya çıkabilmektedir.

Diyabetik hastalarının diyabetik ayak denilen bu tabloyu önlemek için yapmaları gereken en önemli şey hastalığın tedavisini çok iyi uygulamaları gerekmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Diyabetik Ayak Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,