Diş Teli Nasıl Takılır

, dişleri yavaşça yeni konumlarına çekmek için kullanılan bir cihazlardır Dişleriniz düzgün değilse, iç yanak ısırma, çiğneme sorununuz bulunuyorsa, dişlerinizin arkasında yeni dişler çıkıyorsa, çenenizden garip sesler geliyorsa, dillerinizin arasında aşırı boşluklar varsa dişlerinizin düzelmesi veya bozulmaması için kullanmanız gerekir. Bu makalemizde ise diş telini nasıl takabileceğinizi ve ile ilgili bilgi vereceğiz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Diş doktorunuz gerekli incelemeyi yapmak için sizden ilk olarak Panoramik diş röntgeni isteyecektir. Panoramik diş röntgeni, dişlerin kemik ve dişetlerinin muayene ile görünemeyen kısımlarının x ışını yardımıyla elde edilmesidir. Bunun için özel görüntüleme merkezleri vardır. Panoramik film neticesinde ağzı yapınız, diş yapınız, çene yapınız tamamen sorunu ortaya çıkaracak ve size uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.

Doktorunuz tel takılmasına karar verildikten sonra yapılacak işlemler oldukça kısa diyebiliriz. Öncelikle dişin yüzeyine çürümeyi önleyici bir jel sürülüyor. Bu uzun süre dişinizde kalacak olan diş tellerinin dişlerinizi çürütmemesi için bir çeşit önlemdir. Hemen arkasından dişinize uygulanacak küçük metal parçalar özel yapıştırıcısı ile diş yüzeyine yapıştırılır. Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürer. Bu süre zarfında herhangi bir acı yada ağrı hissetmezsiniz. Yapıştırma işlemi bittikten sonra ince bir tel dişlerinize yapıştırılan küçük metal parçaların içine sabitlenir ve fazlalığı kesilir. Korkulacak yada acı verecek bir uygulama kesinlikle değildir. Ancak yaklaşık 6-7 saat sonra ağzınızda kişinin ağrı eşiğine göre değişen ağrılar başlayacaktır. Bu hafif şiddetli ağrılar olabileceği gibi dayanılmaz ağrılar da olabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Diş Teli Nasıl Takılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,