Diş Beyazlatma Yolları Nelerdir

Diş bakımı çok önemlidir. Diş fırçalamanın yanı sıra ekstra bakım yaparak dişinizi temiz ve beyaz tutabilirsiniz. Bazı kimyasal karışımlar ve meyveleri kullanarak dişinizi beyaz tutma imkanına sahipsiniz. Oksijenli su ve karbonat, elma sirkesi, muz kabuğu, aktif karbon ve çilek macunu gibi bazı yöntemler yer alıyor. Şimdi sizlere bu ürünler ile dişlerinizi nasıl beyaz tutabileceğinizi anlatacağız. İşte detaylar…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Oksijenli Su ve Karbonat Kullanımı

Oksijenli su ve karbonat evde diş beyazlatma yöntemlerinin en çok kullanılan yöntemdir. Şu şekilde hazırlanıyor. Macun kıvamına gelene kadar her iki maddeden de karıştırıp ve diş fırçanız ile her zamanki gibi dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Karbonat, karbonik asidin bazlarla birleşerek oluşturduğu tuzların genel adıdır. Ancak bu karışımı 3 – 5 gün kullandıktan sonra tekrar kullanmak için 6 ay kadar beklemeniz gerekiyor. Çünkü aşındırıcı madde olan bu iki malzeme dişlerinize zarar vermektedir. Ev yapımı tarifleri doktorunuza danışmadan denememelisiniz.

Elma Sirkesi Gargarası Yapma

Seyreltilmiş elma sirkesi dişlere oldukça etki göstermektedir. 3 ölçek su ve 1 ölçek sirkeyi karıştırıp gargara yaparak ağzınızdaki ve dişlerinizdeki bakterileri temizleyebilirsiniz.

Muz Kabuğu Kullanma

Muz kabuğunun iç kısmı potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller açısından oldukça zengindir. Bu mineraller diş minesi tarafından emilir ve beyazlatıcı etki gösterir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürün ve 2 dakika bekletiyorsunuz. Daha sonra dişlerinizi iyice durulamalısınız.

Çilek Macunu Kullanımı

Çilek, malik asit içerir. Bu asit, kahve, şarap ve çay lekelerine karşı muhteşem bir etkiye sahiptir. 2 çileği ezin ve karbonat ile karıştırıp 5-7 dakika dişlerinizi fırçalayın. Her gün kullanmamanızı öneririz.

Aktif Karbon Kullanımı

Aktif karbon kullanımı biraz risklidir. Bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan aktif karbon ile diş beyazlatma yöntemi şu şekilde: Az miktarda aktif karbon ve suyu karıştırıp dişleri fırçalarsanız beyazlatma etkisi olmaktadır. Tabii ki ağzınızı karbon tamamen gidene kadar durulamak ve asla yutmamak gerekiyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Diş Beyazlatma Yolları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,