Diş Ağrısını Geçirme Yolları

Diş ağrıları zaman zaman çok can sıkıcı olabilir. Özellikle gecenin belli saatlerinde bir anda başlayan diş ağrıları yeme içmeye de engel olduğu için katlanılmayacak ağrılara neden olmaktadır. Beklenmedik zamanlarda bir anda ortaya çıkan diş ağrıları çok can sıkıcı durumlara sebebiyet verir. Dişiniz ağrıdığında bir dizi önlemlerle ağrınızı bir nebzede olsa bastırabilir yada tamamen kesebilirsiniz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Dişiniz ne kadar şiddetle ağrırsa ağrısın üzerine aspirin veya herhangi bir ağrı kesici ilaç koymayınız. Bu tür ilaçlar, dişeti ve çevresindeki yumuşak dokularda tahrişlere neden olmaktadır.

Ağrıyan diş üzerindeki gıda artıklarını diş fırçası ve diş ipi yardımıyla nazik bir şekilde temizleyin. Yarım su bardağı suya yarım çay kaşığı tuz ilave ederek karıştırıp ağzınızı çalkalayın.

Diş hekimine gitmeden önce ağrı kesici bir ilaç alabilirsiniz. Eğer iltihap nedeni ile yüzünüzde şişlik oluşmuşsa o bölgeye soğuk kompres uygulayın.

Diş, soğuktan sızlamaya başlamışsa veya diş etlerinde kanama varsa, hemen diş hekimine başvurmak gerekir. İlk sızlama hissettiğimizde erken müdahale edilmesi için doktora gidersek ucuza, ağrısız ve kısa süreli tedavi yaptırma şansımız olur.Sponsorlu Bağlantılar

"Diş Ağrısını Geçirme Yolları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,