Dijital Uydularda Otomatik Arama Nasıl Yapılır

Dijital uydu alıcılarında kanalları tek tek eklemek yerine Türksatın tanıtım kanalı olan frekans ve sembol oranlarını girdikten sonra doğru ayarları yaparak tüm kanalları kanal listenize otomatik olarak getirebilirsiniz. Ancak her uyduda kanal arama menüsü farklı bizde sizlere her uyduda karşınıza çıkması ihtimali olan tüm kelimeleri kullanmaya çalıştık kullandığınız dijital uydu alıcısında menünüz farklı olabilir hemen pes etmeyin şimdi genel hatları ile dijital uydu alıcılarında otomatik kanal arama nasıl yapılır ona bakalım:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Ana menüye girebilmek için; uzaktan kumandanızda MENÜ veya SETUP yazan düğmeye basınız.

Uydu alıcısı marka modeline göre: KANAL ARAMA – MANUEL ARAMA – KANAL EKLEME – EL İLE ARAMA gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI – AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip OK tuşuna basınız.

Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; TP FREKANSI – ALIŞ FREKANSI – FREKANS – UYDU FREKANSI seçeneklerinden biri belirecektir, YUKARI – AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan 12731 değerini girin.

Yine aynı pencerede SEMBOL ORANI veya SYMBOL RATE değeri olacaktır. YUKARI – AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak 3333 girin..

Yine aynı pencerede bulunan ve POLARIZASYON yada POL şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI – AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ – SOL ok tuşlarıyla V – VERTICAL yada DİKEY olacak şekilde değiştirin.

Yine aynı yerde bulunan FEC değerini değiştirmek için YUKARI – AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ – SOL ok tuşlarıyla 3 / 4 seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

Son olarak OK tuşuna basarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Yüklemeyi tamamlayabilmek için ; önce aynı yerde bulunan NETWORK SEARCH yada ŞEBEKE ARAMA seçeneği ON yada AÇIK yapıldıktan sonra Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ARAMA BAŞLAT yada TP ARA seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanaları kanal listesizin en sonuna kaydedecektir.Sponsorlu Bağlantılar

"Dijital Uydularda Otomatik Arama Nasıl Yapılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,